17 sierpnia 2023

Jak nakładać maskę na włosy? To nie zawsze takie oczywiste!

Unikasz masek do włosów, ponieważ obciążają pasma i powodują tak zwany przyklap? Być może źle stosowałaś produkt. Częste błędy to na przykład stosowanie maski do włosów na skórę głowy, a nie na długość włosów lub dobranie produktu niewłaściwie do potrzeb. Jak stosować maskę, aby włosy były błyszczące, lekkie i sypkie?

Jak często używać maski do włosów?

Maska do włosów jest produktem mocno skoncentrowanym, to znaczy zawiera solidną porcję składników aktywnych. Ma też zwykle cięższą konsystencję od odżywek, dlatego rekomenduje się stosować maskę jak zabieg regeneracyjny – jeden, maksymalnie dwa razy w tygodniu. Kiedy używać maski do włosów? Zwłaszcza wtedy, gdy włosy potrzebują odbudowy, regeneracji, maksymalnego nawilżenia. Do codziennego stosowania możesz natomiast używać lżejszej odżywki, która nie tylko odżywia włosy, ale też chroni je przed czynnikami zewnętrznymi.

Podobny wpis:  KURKUMA - wschodnia przyprawa do kuchni i nie tylko

Kiedy stosować maskę do włosów?

Maski poleca się stosować szczególnie po sezonie zimowym i letnim, ale tak naprawdę można je stosować przez cały rok. Klucz tkwi w dobrze produktu do aktualnych potrzeb włosów. Należy przeanalizować, czy włosom brakuje bardziej humektantów, czyli nawilżenia, czy protein, czyli odżywienia. Warto testować różne produkty, by nauczyć się rozpoznawać potrzeby swoich włosów. Na przykład włosy matowe i przyklapnięte mogą potrzebować nawilżenia. Łamliwe i kruche – keratynowego odżywienia. Gdy brakuje im blasku i sprężystości, zastosuj maskę bogatą w olejki. Pamiętaj, by dobrze spłukać ją letnią wodą, aby nie obciążyła nadmiernie pasm.

Ile czasu trzymać maskę do włosów?

Znów – to zależy od produktu. Dostępne są maseczki błyskawiczne, ale trzeba pamiętać, że w ciągu kilku minut włosy nie zdążą wchłonąć składników aktywnych. Nałóż maskę na odciśnięte z wody i lekko przesuszone ręcznikiem włosy. Kieruj się zaleceniami producenta – zwykle 20-30 minut to optymalny czas trzymania maski na włosach, choć można obecnie kupić produkty całonocne, które trzyma się na włosach przez całą noc. Po rekomendowanym czasie trzeba włosy spłukać letnią wodą i wysuszyć. Świetnym trikiem jest wczesanie maski w wilgotne włosy. Wtedy drogocenne substancje mają szansę przeniknąć do każdego włoska.

Podobny wpis:  Krótkoterminowy wynajem aut – dlaczego to się opłaca?

Czy po masce myć włosy?

Zwykle nie trzeba myć włosów po zastosowaniu maski, choć istnieją różne metody mycia włosów i stosowania odżywki. Jeśli maska ma wysoką zawartość olejków i trudno ją spłukać, możesz wypróbować metodę OMO – najpierw nałóż odżywkę (w tym przypadku mocno odżywczą maskę). Następnie umyj włosy szamponem i na koniec jeszcze raz zastosuj odżywkę, tym razem w lżejszej formie, na przykład w sprayu, która pomoże rozczesać włosy.

Wiele osób poleca też stosować treściwe maski na nawilżającym podkładzie, na przykład z aloesowego żelu. Dzięki temu łatwiej spłukać tłuste olejki z głowy. Jeśli maska przeciąga włosy, nie nakładaj jej na skalp – tylko na 2/3 długości włosów, czyli mniej więcej od ucha w dół. Na skalp możesz po wysuszeniu lub na wilgotne włosy wetrzeć wcierkę, która nawilży skórę i uniesie włosy u nasady. Miłej regeneracji!

Podobny wpis:  Biżuteryjne prezenty na święta. Sprawdź nasze propozycje!

Artykuł gościnny.

Powiązane treści