31 sierpnia 2023

Delikatna skóra pod oczami – jak prawidłowo o nią dbać

Skóra pod oczami jest jednym z najbardziej wrażliwych obszarów twarzy, dlatego narażona jest na wiele czynników, jak:
• zmęczenie,
• stres,
• starzenie się,
• warunki atmosferyczne.
Wymaga szczególnej troski i odpowiedniej pielęgnacji, ale także wiedzy, jak prawidłowo dbać o delikatną skórę pod oczami, by utrzymać jej zdrowie, jędrność i młody wygląd.

Dlaczego skóra pod oczami jest delikatna, sucha i bardziej narażona na różne czynniki zewnętrzne?

Z tego względu, że skóra pod oczami jest delikatniejsza, niż w pozostałej części twarzy reaguje silniej na różne czynniki. Worki pod oczami mogą być wynikiem przemęczenia. Z kolei sińce pod oczami mogą być naturalną cechą wyglądu, ale mogą też wynikać z przemęczenia, nieprawidłowego snu, albo choroby.

Podobny wpis:  Książki o stylizacji rzęs, które musisz poznać

Inne czynniki, przez które skóra pod oczami jest cienka, delikatna i bardziej narażona na róże czynniki to:

  • uwarunkowania genetyczne,
  • starzenie się,
  • złe nawyki żywieniowe (dieta uboga w kwasy omega, witaminy i składniki mineralne),
  • palenie tytoniu,
  • nadmierna ekspozycja na promienie słońca,
  • różne choroby.

Najważniejsze aspekty dbania o skórę pod oczami

Nawet jeśli skóra pod oczami jest wrażliwa i delikatna, to możemy o nią odpowiednio zadbać, tak aby wyglądała piękniej i młodziej, a żadne cienie pod oczami nie psuły jej wyglądu. Dbanie o skórę pod oczami obejmuje kilka najistotniejszych elementów.

W pierwszej kolejności musimy zadbać o ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Można do tego zaliczyć noszenie okularów przeciwsłonecznych, które ochronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz stosowanie różnych filtrów, które również zapewnią taką ochronę. Kolejną rzeczą jest pozbycie się wszelkich nałogów jak palenie papierosów, które prowadzi do uszkodzeń skóry, w tym wrażliwej okolicy pod oczami.

Podobny wpis:  Czym cechują się perfumy La vie est belle?

Delikatne oczyszczanie i demakijaż

Odpowiednie oczyszczanie jest kluczowe dla zachowania zdrowej i elastycznej skóry pod oczami. Należy stosować łagodne produkty do oczyszczania oraz delikatnie usuwać makijaż z oczu za pomocą kosmetyków do demakijażu, unikając nadmiernego pocierania.

Nawilżanie i stosowanie kremów pod oczy

Nawilżanie skóry pod oczami jest niezwykle ważne, krem pod oczy najlepiej się do tego nadaje. Musimy wybrać krem dopasowany do wrażliwości skóry i zawierający składniki nawilżające, takie jak kwas hialuronowy czy witamina E i regularnie stosować. Dobrym rozwiązaniem jest liftingujący krem pod oczy.

Zdrowy styl życia

Dbanie o skórę pod oczami, to nie tylko zewnętrzna pielęgnacja i stosowanie różnych kosmetyków pod oczy, ale także zdrowy styl życia. Właściwa dieta bogata w witaminy, minerały i przeciwutleniacze, odpowiednia długość snu, są również bardzo istotne dla zdrowia skóry.

Podobny wpis:  Wieloetapowe oczyszczanie twarzy — sposób na idealnie czystą i zadbaną skórę

Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Powiązane treści