Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego

Każda kobieta wie, że miesiączka wiąże się nie tylko z krwawieniem i dyskomfortem, ale również z wieloma dolegliwościami jak ból, rozdrażnienie czy zatrzymywanie wody w organizmie. Stan ten określa się jako PMS, czyli Premenstrual Syndrome, co w tłumaczeniu oznacza Zespół Napięcia Przedmiesiączkowego. Co to jest PMS, jakie są jego objawy oraz ile trwa? O tym będzie nasz artykuł. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
dieta na piękne włosy

Włosy stanowią istną wizytówkę, z tego też względu każdy z nas pragnie, aby prezentowały się one pięknie, zdrowo i witalnie. Należy zaznaczyć, iż to właśnie sposób odżywiania się odgrywa kluczową rolę w kontekście poprawy kondycji włosów. W niniejszym artykule przedstawimy co jeść, żeby mieć zdrowe włosy. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
jak pozbyć się kaca

Nie jest tajemnicą, że noc spędzona na intensywnym piciu może prowadzić do nieprzyjemnego kaca następnego dnia. Na szczęście istnieją kroki, które możesz podjąć przed i po hucznej imprezie, aby zminimalizować lub nawet uniknąć tych okropnych efektów poranka. W tym artykule przedstawimy pięć sprawdzonych i popartych naukowo sposobów na kaca, dzięki którym cierpienia będą trochę mniej dotkliwe. Jakie są sprawdzone sposoby na kaca? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
praca biurowa sport

W obecnych czasach, gdy wykonywanie sporej części oferowanych przez rynek pracy zawodów, wiąże się nieodłącznie ze spędzaniem kilku godzin w pozycji siedzącej, regularna aktywność fizyczna nabiera coraz większego znaczenia. Długotrwała praca biurowa niesie ze sobą poważne zagrożenia dla zdrowia, takie jak problemy z kręgosłupem czy bóle mięśni. Z tego też względu, warto postawić na wprowadzenie do swojego rytmu dobowego ćwiczeń oraz sportu. (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Nawet odpowiednio dbając o higienę, może się zdarzyć, że nabawimy się łupieżu – uporczywego schorzenia, które może wpłynąć na naszą samoocenę i wywołać obecność różnych dolegliwości. Warto wiedzieć, że z łupieżem zmagają się osoby na całym świecie, niezależnie od wieku i płci, jednak zredukowanie jego objawów jest jak najbardziej możliwe. Skąd wiedzieć, że dokucza nam łupież? Co zrobić, jeśli go u siebie zauważymy? (więcej…)

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]