30 marca 2023

Impreza firmowa lub integracyjna – o czym pamiętać i na co uważać?

Udział w wydarzeniu, związanym z jubileuszem firmowym, służbowej wigilii lub spotkaniu integracyjnym jest po części elementem budowania wizerunku wobec przełożonych i współpracowników. Oczywiście nie musi być tak samo oficjalnie jak na co dzień w pracy, jednak musisz pamiętać, że nie jest to czas beztroski. Impreza firmowa, a także impreza integracyjna mogą być doskonałą okazją do zatarcia zbytniego dystansu, jednak nie należy przekraczać granic dobrego wychowania, kultury osobistej i przyjętych norm społecznych. Przede wszystkim liczy się Twoja pozycja w firmie, nie pozwól by jednorazowe faux pas pozbawiło Cię szans na awans w strukturach.

W czym na imprezę firmową? Propozycje dla kobiet i mężczyzn

Wybór stylizacji na firmową imprezę jest bardzo ważny. To on zdecyduje o Twojej wygodzie, dobrym samopoczuciu i odpowiedniej prezencji w porównaniu do odzieży, wybranej przez współpracowników. Dla kobiet odpowiednia będzie sukienka na firmową imprezę, która może być nieco swobodniejsza, krótsza, wygodniejsza od sukienek, noszonych na co dzień do pracy. Warto zestawić ją z wygodnym obuwiem. Jeśli wydarzenie ma oficjalny charakter może przydać się suknia wieczorowa i buty na obcasie. Na firmową integrację w terenie załóż strój i obuwie sportowe. Mężczyźni podczas imprez firmowych najlepiej prezentują się w jeansach i casualowej koszuli. Na oficjalny bankiet wypada założyć garnitur natomiast na wyprawę integracyjną na quady lub paintball ubierz się na sportowo.

Podobny wpis:  Bezpieczne rozjaśnianie włosów w domu - Poznaj sposoby!

Na co uważać na imprezie firmowej – tu nie ma miejsca na zbytnią swobodę

Impreza firmowa jest okazją do spotkania po pracy, celebrowania sukcesów pracowniczych lub okrągłych rocznic przedsiębiorstwa. Nie myl takiej imprezy z wydarzeniem towarzyskim, okazją do bliższego poznania się z konkretną osobą, nie jest to uroczystość rodzinna czy też przyjęcie okolicznościowe w gronie przyjaciół. Nawet jeżeli w pracy narodziły się przyjacielskie relacje, podczas imprez firmowych nie ma miejsca i czasu na okazywanie sobie uczuć, łamanie dystansu, czy przesadzanie z ilością wypitego alkoholu. Podczas firmowej imprezy nie możesz czuć się w pełni swobodnie, uważaj nie tylko na alkohol i bliższe relacje, ale i zachowanie przełożonych. Nie daj się podpuścić. Zachowuj się kulturalnie, znaj umiar i unikaj opowiadania o życiu osobistym. 

Podobny wpis:  Złoty łańcuszek – komunia i prezenty z tej okazji dla dziecka

Czy można pić na imprezie firmowej?

Na imprezie firmowej najczęściej wznoszony jest toast powitalny, a po części oficjalnej przychodzi czas na bar otwarty dla zaproszonych. Nie ulegaj pokusie korzystania z nielimitowanego dostępu do baru nawet, jeśli Twoi współpracownicy wydają się szczerze zainteresowani tą ofertą. Nie jesteś na przyjęciu towarzyskim i musisz zachować klasę. Po wypiciu dwóch drinków z pewnością wyda Ci się, że kolejny nie zaszkodzi. To może okazać się zgubne. Na imprezie firmowej unikaj alkoholu, a jeśli po jednym drinku masz skłonność do przesady lepiej powstrzymaj się od powitalnego szampana.

Spotkania po pracy w praktyce, czyli jak się zachowywać na imprezach firmowych?

Picie na imprezie firmowej nie jest modne, właściwe i w dobrym tonie. Niezależnie od specyfiki branży, pochodzenia inwestorów, upodobań prezesa lub pomysłów zarządu nie przesadź z alkoholem. Takie sytuacje, nawet jeśli nie zaszkodzą Ci od razu, po czasie mogą odbić się szerokim echem, nawet wtedy, gdy po upływie kilku miesięcy od imprezy pojawi się szansa na awans. Wybór stosownego ubioru, miła rozmowa, która nie dotyka sfery prywatnej, nie koncentruje się na komentarzach pod adresem współpracowników, szefa, umiar w jedzeniu są gwarancją udanej imprezy firmowej. Zachowuj się z klasą, nie obrażaj nikogo, nie narzekaj, nie opowiadaj o swoim życiu prywatnym oraz unikaj flirtu. Zachowuj się z dozą oficjalności, lecz postaraj się sprawiać wrażenie osoby przyjaznej, swobodnie rozmawiającej na neutralne tematy, uprzejmej. Jeśli chcesz spotkać się z bliższymi znajomymi z pracy, możecie to zrobić w czasie wolnym, na neutralnym gruncie, bez udziału szefa i zespołu kierowniczego. Spotkanie towarzyskie pozwoli Ci na większą swobodę.

Podobny wpis:  Jak obchodzić się z gadżetami erotycznymi w sposób higieniczny?

Powiązane treści