5 lipca 2024

Lasery kosmetyczne – jaki model wybrać do gabinetu?

Na rynku profesjonalnej aparatury kosmetycznej prym wiodą lasery kosmetyczne – urządzenia pozwalające na wykonywanie szeregu różnych procedur pielęgnacyjnych czy też z zakresu medycyny estetycznej. Wśród doskonałej klasy sprzętu wyróżniają się lasery SHR i lasery Q-Switch. Na który z nich warto się zdecydować?

Perfekcyjna depilacja – lasery kosmetyczne SHR

Lasery kosmetyczne SHR to aparatura przeznaczone do wykonywania zabiegów bezbolesnej i trwałej depilacji całego ciała! Dlaczego warto wprowadzić procedury z ich wykorzystaniem do gabinetu?

Trend na skuteczne i długotrwałe usuwanie zbędnego owłosienia pozostaje nadal niezwykle mocny i nie brakuje klientów, którzy decydują się na ten rodzaj niwelacji włosków. Obok wielu metod mechanicznego usuwania ich (takich, jak depilacja woskiem czy depilatorem), to właśnie depilacja z użyciem lasera kosmetycznego SHR stanowi obecnie jedną z najskuteczniejszych technik.

Podobny wpis:  Kompleksowy przewodnik po maskach do włosów: od wyboru do aplikacji

Laser SHR pracuje z użyciem trzech wiązek (każda o innej długości), co pozwala dostosować zakres działania do praktycznie każdej karnacji – bezpiecznie i skutecznie. Do tego urządzenie wyposażone jest w głowicę chłodzącą, która niweluje ewentualny dyskomfort związany z wysyłaniem impulsów laserowych.

Urządzenie takie, jak laser kosmetyczny SHR, działa bezpośrednio na cebulki niechcianych włosów. Wysyłane w ich kierunku wiązki docierają do brodawki włosa gdzie, poprzez pochłonięcie przez melaninę, dochodzi do kontrolowanego jej uszkodzenia. Zjawisko to określane jest mianem selektywnej fototermolizy – ponieważ trójwiązkowy laser „omija” inne tkanki, a dociera jedynie do mieszków włosowych.

Włoski zostają skutecznie uszkodzone – obumierają i naturalnie wypadają, a proces ich odrostu zostaje praktycznie zahamowany. To oznacza, że efekt gładkiej skóry utrzymuje się przez długi czas.

Podobny wpis:  #akcjadepigmentacja z mesoestetic®. Jak skutecznie walczyć z problemem przebarwień skóry po lecie?

Laser kosmetyczny Q-Switch dla medycyny estetycznej

Laser kosmetyczny Q-Switch działa już nieco inaczej i jest przeznaczony do wykonywania zabiegów związanych z szeroko rozumianą medycyną estetyczną. Aparatura ta wykorzystuje krótkie impulsy światła laserowego, które mogą oddziaływać na tkankę skórną na wielu poziomach.

W przypadku urządzenia laserowego Q-Switch mówić zatem należy o procedurach związanych z usuwaniem tatuaży czy makijażu permanentnego, ale to nie jedyny przykład wykorzystania sprzętu tej kategorii.

W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej laser Q-Switch służy do przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych, wpływających na pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry i jej odmłodzenie. Świetnie sprawdza się w zwalczaniu różnego rodzaju problemów skórnych. Za pomocą urządzenia Q-Switch możliwe jest bowiem usuwanie znamion, przebarwień, czy wykonywanie peelingu węglowego.. Procedury laserowe pozostają przy tym bezbolesne, całkowicie bezpieczne dla pacjenta, a dzięki selektywnemu oddziaływaniu impulsów laserowych jedynie na barwnik (tatuaż, piegi itp.), nie dochodzi do ryzyka uszkodzenia okolicznych tkanek.

Podobny wpis:  Makijaż dla nastolatków, czyli jak pomalować się z klasą

To wyrób medyczny. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną treścią ulotki dołączonej do opakowania i tylko wtedy, gdy jest to konieczne. W przypadku wątpliwości bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Artykuł zewnętrzny.

Powiązane treści