20 sierpnia 2023

Strefy erogenne u mężczyzn – jakie są?

Miejsca erogenne to punkty zlokalizowane nie tylko na ciele kobiet, ale również mężczyzn. O ile kobiety są bardziej czułe na dotyk, u mężczyzn reakcja na dotyk może być zmienna. Należy wiedzieć, że u kobiet strefy erogenne zajmują około 15% powierzchni ciała, natomiast u mężczyzn jedynie 3%. Stymulowanie tych miejsc może wywołać niezwykłe doznania. Gdzie zlokalizowane są strefy erogenne u mężczyzn? O tym będzie nasz artykuł.

Czym są strefy erogenne?

Strefy erogenne to miejsca na ciele, które wyróżnia bardzo silne unerwienie, przez co są one niezwykle wrażliwe na dotyk. Punkty erogenne rozmieszczone są w różnych miejscach na ciele każdego mężczyzny i każdej kobiety. Ich dotyk może wywołać silne podniecenie, a także doprowadzić do orgazmu. Warto wiedzieć, że każdy człowiek ma swoją indywidualną mapę punktów erogennych. U mężczyzn wszystko zależy od osobowości, układu sercowo-naczyniowego i nerwowego, układy neurohormonalnego, a także stężenia neuroprzekaźników. Warto wiedzieć, że mężczyźni szczytują szybciej niż kobiety, jednak nie są w stanie osiągać orgazmu kilka razy pod rząd. Dodatkowo każdy mężczyzna może lubić co innego. Jeden będzie rozpływał się w rozkoszy, a drugi będzie poirytowany np. pieszczotami sutków czy karku. Warto przede wszystkim pytać i poznawać swojego partnera.

Podobny wpis:  Jak znaleźć punkt G u kobiety?

Strefy erogenne u mężczyzn – pośladki i odbyt

Niewiele osób wie, że mężczyźni podobnie do kobiet mają swój punkt G. Warto wiedzieć, że odbyt jest miejscem, w którym znajduje się męski punkt G. Zlokalizowany jest około 6-7 centymetrów od wejścia do odbytu, a jego stymulacja może doprowadzić do silnego orgazmu. Takie igraszki są zarezerwowane nie tylko dla osób homoseksualnych. Niestety wiele par heteroseksualnych uznaje takie zabawy za zbyt perwersyjne, dlatego można zająć się pieszczotami pośladków, które są również mocno unerwione, a ich delikatna stymulacja może sprawić ogromną przyjemność i przygotować na więcej.

Miejsca erogenne u mężczyzny – twarz

Wbrew temu, co myśli wiele osób, twarz mężczyzn jest bardzo silnie unerwiona. Znajduje się w niej wiele punktów erogennych. To nie tylko usta, ale również brwi, powieki, policzki, skronie. Aby sprawić przyjemność, można muskać ustami powieki i brwi, przygryzać wargi, dotykać skronie czy delikatnie całkować policzki. To doskonała gra wstępna, która każdego mężczyznę przygotuje na dalsze igraszki. Pomoże wprowadzić trochę świeżości do każdej sypialni podobnie do pettingu.

Podobny wpis:  Prezerwatywy - rozmiary, rodzaje i poprawne zakładanie

Męskie strefy erogenne – szyja, plecy, uszy

Strefy erogenne mężczyzny to również szyja, plecy i uszy. Ich stymulacja może doprowadzić do niezapomnianych doznań. Wielu mężczyzn wprost uwielbia pocałunki karku, pleców, szyi i uszu, które są silnie unerwione. Dreszcz podniecenia przeszyje każdego mężczyznę nie tylko dzięki pocałunkom, ale również ciepłemu oddechowi w kierunku uszu. Podniecający będzie nie tylko sam dotyk ucha, ale również przyśpieszony oddech partnerki. U wielu panów strefy erogenne facetów umiejscowione są także w piersiach, a dokładnie w sutkach. Można pieścić je palcami czy ustami i obserwować, jakie są reakcje partnera seksualnego. Warto zapytać swojego mężczyznę o jego potrzeby i fantazję seksualne. Pozwoli to wzniecić prawdziwy ogień w sypialni.

Pieszczoty mężczyzny – okolice płciowe

Najsilniejszą strefą erogenną każdego mężczyzny są okolice płciowe, czyli genitalia, a także uda w pobliżu penisa. Ich dotyk, stymulacja prowadzi do pobudzenia seksualnego. Miejscami szczególnie wrażliwymi są: moszna, żołądź i wędzidełko. Są silnie unerwione, dlatego reagują natychmiastowo prowadząc do wzwodu. Należy jednak pamiętać, że nadmierna, intensywna stymulacja może prowadzić do bólu, zamiast podniecenia, dlatego konieczne jest tu wyczucie. Warto wiedzieć, że rozpalenie mężczyzny możliwe jest nie tylko poprzez jego pieszczoty miejsc erogennych, ale również odpowiedni strój, mowę ciała, głos i wygląd. Mężczyźni lubią stroje erotyczne i gadżety, dlatego warto za ich pomocą urozmaicić łóżkowe zabawy.

Podobny wpis:  Rozmiar członka u mężczyzn - fakty i mity

Powiązane treści