8 lutego 2023

Jak wprowadzić powiew świeżości do sypialni i na nowo wskrzesić ogień?

Z czasem każdy związek ulega zmianie, a wraz z nim nasz seksualność. Jaki ma to wpływ na naszą relację z partnerem czy partnerką? Nie ma już tego ognia namiętności i pozostaje jedynie płomyk. Można jednak temu zaradzić! W jaki sposób to zrobić? Przeczytaj poniższy tekst!

Pamiętajcie o szczerości

Komunikacja i związana z nią szczerość jest pierwszym i najważniejszym krokiem do poznania swoich wzajemnych potrzeb. Jeżeli nie podoba Ci się któraś z pieszczot, lub Cię ona zaboli, powiedz o tym swojemu partnerowi lub partnerce. W udanym seksie mówienie o potrzebach niezwykle ważna jest komunikacja i szukanie kompromisu. Dzięki temu ogień w sypialni nie przygaśnie na długo.

Zapomnijcie o jakimkolwiek dystansie między sobą!

Rozmowa to jedno, ale sposób okazywania sobie miłości i czułości to drugie. Pogłaskaj swoją drugą połówkę po głowie, daj całusa w policzek – wykorzystuj każdą okazję aby dotknąć swojego partnera/partnerkę.

Otwórzcie się na nowe pozycje

Z czasem intensywny seks powoli się kończy. Co zrobić, aby ogień nadal się palił? Otwórzcie się na zmiany! Jeżeli do tej pory robiliście to wyłącznie w łóżku w tradycyjnej pozycji na misjonarza pomyślcie o czymś nowym. Nie pozwólcie sobie na pozostanie w rutynie. Może ona doprowadzić nawet do utraty chęci na współżycie, a tego raczej byście nie chcieli. Co jakiś czas spróbujcie nowych pozycji, a może nawet nowych miejsc na seks – oczywiście w miarę możliwości.

Podobny wpis:  Czy gadżety erotyczne sprawdzą się w Twojej sypialni?

A może seks o poranku?

Seks można uprawiać o każdej porze dnia, ale często okazuje się, że najlepszym czasem na te czynności jest właśnie poranek. Wkradające się słońce przez okno sypialni może nie tylko obudzić Was do wstania i stawieniu czoła nowemu dniu, ale również… do porannych zabaw. Pobudź swoją drugą połówkę! Pamiętaj – nie musi się ona odbywać w łóżku, możecie przenieść się do innego pomieszczenia, albo nawet chociażby na podłogę.

Gry erotyczne

Nowe pozycje i miejsca macie za sobą, a nic innego nie przychodzi Wam do głowy? Spróbujcie gier erotycznych. Mogą one wnieść do sypialni powiew świeżości, który przypadnie do gustu każdej ze stron. Jest to także dobry sposób na wzajemne poznanie swoich oczekiwań co do seksu.

Podobny wpis:  Oksytocyna – hormon przywiązania. Jak się objawia?

Pracujcie nad swoją relacją

Nie raz można usłyszeć bądź przeczytać “Dobry związek to taki, nad którym nie musisz pracować”. Nic bardziej mylnego! Co prawda, na niektóre rzeczy nie mamy wpływu jednak na związek składa się namiętność, intymność i zaangażowanie, a nad każdym z tych czynników można pracować i stale go doskonalić. Zauważyliście że coś szwankuje w waszym związku? Porozmawiajcie na ten temat tak długo i tyle razy ile będzie trzeba.

Fachowa pomoc

Coraz więcej osób korzysta z fachowej pomocy psychologa, psychiatry czy psychoterapeuty – nie jest to nic złego! To całkowicie normalna rzecz. Dotyczy to także par. Jeżeli rozpalenie płomienia na nowo idzie Wam ciężko czy przestaliście czerpać radość z seksu, możecie zgłosić się do seksuologa, który dzięki swojej fachowej wiedzy zrozumie Wasz problem i postara się pomóc. Pamiętajcie – no nic dziwnego i nie trzeba się tego wstydzić.

Podobny wpis:  Co strój erotyczny mówi o Twoim temperamencie w łóżku?

Spróbuj naturalnej pomocy!

Marka dla kobiet WIMIN posiada w swojej ofercie suplement diety Dobry Seks, który w naturalny sposób wspiera zadowolenie seksu. Ponadto zadba o Twoje ciało i libido, dzięki czemu Twoja ochota na seks będzie większa, a on sam jeszcze przyjemniejszy. Aby mieć swój wpływ na lepsze współżycie możecie również użyć lubrykantu, który zapewni odpowiednie nawilżenie oraz ochronę podczas seksu.

Materiał gościnny, przygotowany przez firmę partnerską

Powiązane treści