8 sierpnia 2023

Strefy erogenne kobiety – ile ich jest?

Strefy erogenne to miejsca, które stymulowane w odpowiedni sposób są w stanie wywołać silne podniecenie lub nawet orgazm. Istnieje wiele punktów na ciele kobiety, które odpowiednio stymulowane mogą dać ogromną przyjemność. W tym artykule wskażemy czułe miejsca kobiety.

Czym są strefy erogenne?

Strefy erogenne to miejsca, które znajdują się na ciele każdej kobiety i mężczyzny. Są silnie unerwione, dlatego wyróżnia je ogromna wrażliwość na dotyk. Stymulacja stref erogennych może wywołać pobudzenie seksualne i doprowadzić do orgazmu. Błona śluzowa w miejscach erogennych jest cieka, unaczyniona i silnie unerwiona. Warto wiedzieć, że u kobiet znajduje się dużo więcej stref erogennych niż u mężczyzn.

Strefy erogenne u kobiet – jakie są?

U kobiet istnieją swoiste i nieswoiste strefy erogenne. Zlokalizowane są nie tylko w okolicach miejsc intymnych. Do swoistych stref erogennych kobiety zalicza się:

 • łechtaczka – lekki dotyk może doprowadzić do podniecenia, a nawet orgazmu;
 • wargi sromowe – są wrażliwe na delikatną stymulacje, a dotyk prowadzi do silnego podniecenia i doznań erotycznych;
 • piersi – brodawki sutkowe kobiety są wrażliwe na dotyk, ich stymulacja może doprowadzić do podniecenia, a nawet orgazmu;
 • wargi – podczas pocałunku kobieta może odczuwać przyjemność, a wszystko przez ogromną wrażliwość ust, nie tylko na dotyk, ale również zmiany temperatury;
 • odbyt – gęste unerwienie sprawia, że jest ono wrażliwe na dotyk, a samo delikatnie drażnienie może doprowadzić do pobudzenia seksualnego.
Podobny wpis:  Jak korzystać ze świec do masażu?

Nieswoiste miejsca erogenne u kobiet to:

 • szyja i kark – ich dotyk wywołuje miłe doznania;
 • uszy – wrażliwe na stymulację, szczególnie dotyk dłońmi czy pocałunki;
 • stopy – delikatny masaż daje ogromną przyjemność;
 • plecy – szczególnie w miejscach obok kręgosłupa; to właśnie tam znajduje się silne unerwienie, przez co możliwe jest odczuwanie podniecenia poprzez delikatny dotyk czy pocałunki;
 • pośladki – ich dotyk może wywoływać podniecenie seksualne;
 • brzuch – delikatne miejsce, które stymulowane może dawać ogromną przyjemność;
 • okolice podkolan – cienka skóra sprawia, że łatwo wywołać pobudzenie poprzez dotyk tych miejsc.

Miejsca erogenne u kobiet – czy każda kobieta reaguje tak samo?

Okazuje się, że miejsce erogenne u kobiet, choć zlokalizowane podobnie mogą nie dawać takiej samej przyjemności każdej kobiecie. Każda jest inna, dlatego mężczyźni muszą wsłuchiwać się w fantazje seksualne oraz powinni obserwować, jak reaguje ciało. Punkty erogenne kobiety to miejsca, w których warto się zatrzymać, jednak każda kobieta może reagować inaczej na bodźce dotykowe. Nie każda kobieta zareaguje na pieszczoty tamtak samo. Znajomość takich miejsc pozwoli wprowadzić trochę świeżości w sypialni i wskrzesić prawdziwy ogień.

Podobny wpis:  Smaki prezerwatyw – jakie są najpopularniejsze?

Punkt G w ciele kobiety

Bardzo istotnym miejscem w ciele każdej kobiety jest tzw. punkt G. Umiejscowiony jest na przedniej ścianie pochwy, około 4 cm w głąb pochwy. To miejsce silnie unerwione, gdzie splatają się ważne nerwy. Zbudowany jest z gruczołów Skene’ego. Jego znalezienie może wiązać się z ogromną trudnością, jednak stymulacja może przynieść wiele niesamowitych doznań każdej kobiecie. Pomocny będzie w tym petting, który pozwoli odkryć punkt G.

Jak doprowadzić kobietę do orgazmu?

Miejsca erogenne u kobiety mogą być umiejscowione w różny sposób, dlatego nie każde pieszczoty mogą wywoływać podniecenie. Warto wiedzieć, że pieszczoty mogą sprawiać nie tylko przyjemność , ale również prowadzić do dyskomfortu i bólu, a wszystko przez fakt, że każda kobieta może lubić co innego. Dodatkowo konieczna jest umiejętna stymulacja. Chodzi o rytm i siłę dotyku. Pieścić ciało kobiety można za pomocą dłoni, ust, języka, penisa czy innych gadżetów erotycznych. Warto zacząć od miejsc nieswoistych, kierując się w stronę swoistych. Warto poznać temperament swojej kochanki, aby móc dowiedzieć się, co lubi i czego oczekuje. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapytać o to wprost. W końcu umiejętna komunikacja między partnerami to klucz do satysfakcji seksualnej obu osób.

Podobny wpis:  Jak znaleźć punkt G u kobiety?

Powiązane treści