2 grudnia 2020

Jak odbudować związek po zdradzie?

Zdrada zawsze jest bolesna. Niezależnie od sytuacji, w której się wydarzyła, okoliczności czy innych aspektów – boli jednakowo. Osoba zdradzona czuje się źle, traci zaufanie, ciężko jej na nowo zbliżyć się do kogoś. Czy jednak jest możliwa miłość po zdradzie? Czy da się odbudować związek, w którym miało miejsce coś takiego? Podpowiadamy.

Szczerość przede wszystkim

Po zdradzie bardzo często zastanawiamy się – co zrobiliśmy źle. Nie warto wówczas hamować swoich uczuć, emocji, myśli. Ważne jest, aby osoba zdradzona powiedziała głośno o swoim bólu, strachu, wątpliwościach i innych odczuciach. Natomiast osoba, która dokonała zdrady powinna zdawać sobie sprawę z tego, jak bardzo zraniła, uraziła uczucia ukochanej osoby. Ważne, by potrafić posłuchać drugiej strony. Rozmowa jest ważna nie tylko w związku, w którym wszystko jest dobrze, ale przede wszystkim w tym, w którym źle się dzieje.

Podobny wpis:  Domowe sposoby na trądzik - co na ten temat wiedzieć warto?

Dajcie sobie czas

Osoba, która zdradziła nie powinna się usprawiedliwiać i szukać współwinnego. Mimo, że zdrada może mieć swoje przyczyny również w drugiej osobie – nigdy nie oskarżajmy jej. Dajmy drugiej osobie czas. Pozwólmy jej przemyśleć, zastanowić się, co dalej.

W tej sytuacji często słowa nie wystarczą, samo słowo przepraszam to za mało, by ot tak -pogodzić się i wymazać z pamięci złe chwile. Zdrada, jak nic innego, niszczy intymność, bliskość. Ktoś nieproszony wchodzi między Was. Odbudowa relacji wymaga długotrwałego starania się, rozmów, itp. Krok po kroku należy wszystko odbudowywać, jednak nie samymi słowami. Ważne są gesty i konkretne działania.

Związek – relacja dwóch osób. Działajcie razem!

Nie należy również chować się przed tym, co było. To, co przeżyliście to wasze wspólne chwile. Nawet jeśli zostały zniszczone – dalej są. W takich chwilach warto wracać do tego, co było dobre w Waszym związku, jak wiele Was łączyło. Jeśli postanowiliście odbudować relację, oznacza to, że uczucie dalej istnieje, a Wy, mimo przeszkód i przeciwności, dalej chcecie być razem. Z problemami powinniście mierzyć się obydwoje – tylko w ten sposób dacie radę przezwyciężyć różnego rodzaju trudności i przeciwności losu.

Podobny wpis:  Jak obchodzić się z gadżetami erotycznymi w sposób higieniczny?

Odpowiedzialność za zdradę powinny wziąć obydwie osoby. Każdy chyba zdaje sobie sprawę z tego, jak może to być trudne. Jednak jest to niezwykle ważne. Nie zrzucajcie winy na jedną osobę. Skoro postanowiliście odbudować relację – to Wasze wspólne wyzwanie.

Na koniec – dajcie sobie czas. Spróbujcie wrócić do czasów, gdy byliście w sobie na zabój zakochani. Eksperymentujcie. Może w Waszym związku brakowało czegoś? Porozmawiajcie. Opowiedzcie o swoich pragnieniach, fantazjach. Może czas wprowadzić do waszej sypialni akcesoria erotyczneKajdanki erotyczne i bielizna BDSM mogą stać się waszymi ulubionymi bywalcami w Waszej sypialni. Może to pomoże odbudować na nowo Wasz związek?

Artykuł gościnny.

Powiązane treści