29 kwietnia 2020

Zadbaj o swoje piersi – 5 sposobów na piękny biust

Piersi jako symbol kobiecości zasługują na specjalne troskliwe traktowanie i odpowiednią pielęgnację. Są one bowiem bardzo wrażliwe na zmiany wagi czy zmiany hormonalne w organizmie. Dostarczając skórze piersi właściwych substancji odżywczych wraz z kosmetykami, zmniejszamy ryzyko powstania rozstępów czy utraty elastyczności. Sprawdź, co jeszcze możesz zrobić, żeby zachować piękno swoich piersi na dłużej. 

1. Sposób mycia piersi ma znaczenie

Pamiętajmy o tym, aby myć piersi delikatnymi, niewysuszającymi produktami. Najlepszy będzie chłodny prysznic lub naprzemienne letnie i zimne strumienie wody. Piersi lubią zimną wodę, która wpływa na ich ujędrnianie.

Po umyciu i starannym osuszeniu (szczególnie miejsc pod piersiami) nie zapominajmy nigdy o nałożeniu specjalnego preparatu nawilżającego, ujędrniającego lub przeciw rozstępom.

Najlepiej podczas nakładania jest wykonywać jednocześnie masaż – delikatne, koliste ruchy bardzo korzystnie wpływają na kształt i wygląd piersi.

Podobny wpis:  Łupież suchy, czyli najpowszechniejszy rodzaj łupieżu

2. Uważaj na promienie UV

Jeśli się opalamy, unikajmy raczej opalania topless, co źle wpływa na stan piersi. Ich skóra wystawiona na słońce szybko wiotczeje, staje się przesuszona i pokryta siateczką zmarszczek. Nawet nosząc kostium należy pamiętać o posmarowaniu ich kremem z wysokim filtrem ochronnym, tak zwanymi blokerami, ze stopniem ochrony powyżej 50.

3. Odchudzanie a wygląd piersi

Jeśli rozważamy rozpoczęcie cudownej diety, zastanówmy się, czy dla 5 kilogramów mniej warto stracić jędrność i kształt biustu, tak wrażliwego na wahania wagi. Piersi, kiedy gwałtownie chudną lub zwiększają masę, tracą jednocześnie swoja sprężystość. Ich skóra podatna jest na powstawanie rozstępów oraz na opadanie. Zaniedbanie takiego stanu zwykle prowadzi do sytuacji, w której pomocna może okazać się już tylko interwencja chirurga.

Podobny wpis:  Dzianina dresowa, czyli styl i wygoda

4. Nie śpij na brzuchu 

Kolejnym nawykiem, który niekorzystnie wpływa na stan naszych piersi, jest spanie na brzuchu. Spłaszcza to je, i zmienia ich kształt i położenie. Zamiast tego, lepiej wyrobić sobie nawyk codziennych kilkuminutowych ćwiczeń na poprawę ich kształtów. Wystarczy na przykład uciskać obiema dłońmi trzymaną przed sobą piłkę, lub stojąc na wprost ściany starać się odpychać ją rękami, nie ruszając się z miejsca.

5. Bieliznę dobieraj z namysłem

Równie ważna jak codzienna pielęgnacja i ćwiczenia, jest dbałość o dobór bielizny. Ważne jest, żeby stanik nie był zbyt mały, nie uciskał skóry, a kiedy to potrzebne, na przykład przy większym biuście – podtrzymywał jego ciężar – tu najlepiej sprawdzają się zabudowane staniki o szerszych ramiączkach.

Jeśli będziemy pamiętać o tych kilku rzeczach, nasz biust odwdzięczy się pięknym wyglądem przez długie lata.

Podobny wpis:  Kiedy warto wyjść za mąż i czy ślub po 40-tce ma sens?

Powiązane treści