28 grudnia 2021

Boże Narodzenie a pobyt w hotelu. Co z kolacją wigilijną?

Coraz więcej osób decyduje się na zorganizowanie Bożego Narodzenia poza domem. Nie każdy przepada za intensywnymi przygotowaniami, które pochłaniają dużo energii, a czasami mogą nawet przyćmić to, co w tym okresie najważniejsze – możliwość spędzenia wspólnych chwil w gronie najbliższej rodziny. Podpowiadamy, jak zaplanować świąteczny wyjazd, by stał się cennym wspomnieniem na całe życie.

Czy warto spędzić Boże Narodzenie w hotelu?

Boże Narodzenie w hotelu na pewno spodoba się osobom, które nie lubią przedświątecznego zamieszania związanego z porządkami oraz przygotowywaniem potraw i domowych dekoracji. Święta daleko od domu oznaczają maksymalny relaks – personel hotelowy zadba o czystość pokoju, natomiast szefowie kuchni zapewnią odpowiednie menu. Gościom pozostaje jedynie cieszyć się swoim towarzystwem i przyjemnie spędzić te wyjątkowe grudniowe dni.

Podobny wpis:  Striptizerka na wieczór kawalerski – czy to już zbyt popularne? Nie!

Dobrym pomysłem jest wybranie się do miejscowości, która zachwyca przez cały rok, a dodatkowo w porze świątecznej nabiera blasku dzięki imponującym iluminacjom – warto więc zarezerwować nocleg np. w hotelu SPA w Trójmieście czy w pobliżu stolicy gór. Turyści odwiedzający takie zakątki Polski mają pewność, że nie będą narzekać na nudę. Spacer po zaśnieżonej plaży albo po kameralnych deptakach będzie doskonałą rozrywką zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by podczas powrotu do hotelu wstąpić do lokalnych kawiarni czy zobaczyć najpopularniejsze zabytki. Wieczory można z kolei zaplanować w hotelowym SPA, oferującym liczne zabiegi odprężające i pielęgnacyjne.

Kolacja wigilijna w hotelowej restauracji

Osoby chcące wyjechać na Boże Narodzenie do hotelu powinny wcześniej upewnić się, w jaki sposób spędzą kolację wigilijną. W każdym obiekcie hotelarskim ten wieczór wygląda inaczej – uroczysty posiłek może być serwowany wszystkim gościom, lecz czasem restauracja jest zarezerwowana, a nawet nieczynna. Jeśli hotel organizuje kolację wigilijną, warto zapytać w recepcji, czy goście mogą usiąść jedynie ze swoją rodziną, czy też spotkanie będzie się odbywało przy połączonych stołach.

Podobny wpis:  Jak znaleźć punkt G u kobiety?

Pracownik Hotelu Amber z Gdańska wyjaśnia: Wigilia w hotelu może być równie rodzinna jak w domu – nastrojową atmosferę zapewnią eleganckie dekoracje i klasyczne potrawy. Goście, którzy zdecydują się na pobyt w okresie świątecznym, mogą być więc spokojni o to, jak będzie wyglądać ten najważniejszy wieczór w roku.

Dodatkowo wiele osób chętnie łączy pobyt bożonarodzeniowy z sylwestrowym, przy czym zarówno kolacja wigilijna, jak i bal sylwestrowy wymagają wcześniejszego zgłoszenia udziału. Trzeba pamiętać, że na przełomie grudnia i stycznia hotele cieszą się sporą popularnością, dlatego pokoje warto zarezerwować jak najszybciej.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści