29 kwietnia 2020

Henna pudrowa brwi – czy warto skorzystać z zabiegu henny?

Brwi są wyjątkowo ważnym elementem twarzy. To nie tylko ozdoba i dopełnienie oprawy oka, lecz istotne narzędzie komunikacji niewerbalnej. Ułożenie łuków brwiowych służy ekspresji Twoich emocji. Obecnie panuje moda na naturalnie wyglądające, gęste brwi. Niestety nie każda kobieta może poszczycić się takimi. Z pomocą przychodzą nowoczesne sposoby farbowania i kształtowania tych istotnych części kobiecej twarzy. Jednym z nich jest koloryzacja henną pudrową wraz z architekturą brwi.

Co to jest henna pudrowa?

Henna pudrowa jest produktem do koloryzacji brwi opartym o naturalne barwniki roślinne. Możesz także spotkać się z określeniem „henna organiczna”, gdyż nawet 95% jej składu stanowi wyciąg z lawsownii bezbronnej. Roślina ta od starożytności używana była w celach kosmetycznych. Korzystano również z jej walorów leczniczych. Naturalna henna pozwala w wyjątkowo trwały sposób zafarbować skórę i włosy. Dzięki zawartości witamin i minerałów posiada właściwości pielęgnacyjne.

Podobny wpis:  Perły Księżniczki - zastosowanie i efekty

Na czym polega architektura brwi?

Przeglądając oferty stylistek brwi, z pewnością spotkasz się z określeniami „architektura brwi” bądź „geometria brwi”. Pełny zabieg z użyciem henny pudrowej obejmuje również nadanie brwiom odpowiedniego kształtu. Doświadczona specjalistka przy pomocy nici, specjalnych miarek, kredek a czasem także białej pasty, narysuje dla Ciebie idealne, symetryczne brwi. Do wykonania prawidłowego rysunku niezbędna jest wiedza o właściwych proporcjach twarzy oraz umiejętność wykorzystania naturalnych krzywizn łuków brwiowych. Efektem profesjonalnej geometrii/architektury jest rysunek umiejętnie wydobywający walory Twoich brwi i delikatnie korygujący ich ubytki czy dysproporcje. Unikaj stylistek, których prace są symetryczne, jednak sprawiają wrażenie sztucznych, jakby namalowanych od linijki. Współczesne trendy w stylizacji brwi promują naturalny wygląd, umiarkowaną symetrię, łagodne łuki i perfekcyjne dopasowanie do indywidualnego typu urody.

Podobny wpis:  Kiedy warto wyjść za mąż i czy ślub po 40-tce ma sens?

Czym henna organiczna różni się od tradycyjnej?

Być może zastanawiasz się, czym różni się zabieg henną organiczną od zwykłej henny? Największą różnicą jest skład produktu. Podczas gdy tradycyjna henna żelowa składa się ze sztucznych barwników i aktywowana jest wodą utlenioną, henna pudrowa stanowi produkt niemal w 100% naturalny i aktywuje się ją czystą wodą. Wyciąg z lawsonii pozwala uzyskać bardzo szeroką paletę kolorów, od delikatnego blondu, po czerń oraz odcienie chłodne, ciepłe i neutralne. Zabarwienie włosków oraz skóry jest bardziej trwałe oraz bezpieczniejsze dla brwi w przypadku użycia do koloryzacji henny pudrowej.

Efekty zabiegu

Prawidłowo wykonana henna pudrowa z architekturą brwi pozwala w naturalny sposób podkreślić urodę Twoich łuków brwiowych. Dzięki niej twarz nabiera wyrazistości i charakteru. Kolor i odcień powinny idealnie harmonizować z Twoimi włosami i karnacją. Trwałość zabarwienia włosa wynosi nawet 6 tygodni a skóry – około 14 dni. Profesjonalna stylizacja brwi henną organiczną zlikwiduje drobne niedoskonałości brwi i pozwoli optycznie zagęścić zbyt rzadkie włoski.

Podobny wpis:  Papiloty, czyli zakręcony przewodnik po stylizacji włosów

Powiązane treści