Złoty łańcuszek – komunia i prezenty z tej okazji dla dziecka

Pierwsza Komunia Święta to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Przyjęta od dawna tradycja polega na obdarowywaniu w tym dniu dziecka przedmiotami, które będą przez długie lata przypominać mu ten dzień. Doskonałym pomysłem jest złoty łańcuszek z medalikiem – to uniwersalny i trwały prezent, który posłuży dziecku przez długi czas i będzie dla niego wspaniałą pamiątką.

Złoty łańcuszek – komunia i pomysł na pamiątkę tego wydarzenia

Komunia to wydarzenie o charakterze religijnym i duchowym. Młody człowiek świadomie i symbolicznie zostaje przyjęty do wspólnoty i od tej pory może podczas nabożeństwa w kościele przystępować do komunii świętej. Z tej okazji wydawane jest uroczyste przyjęcie w gronie rodziny i przyjaciół, tak by zaakcentować podniosły charakter tego dnia. Goście zazwyczaj przynoszą ze sobą prezenty dla dziecka. Najlepiej by były to przedmioty w jakiś sposób kojarzące się ze świątecznym i duchowym charakterem Pierwszej Komunii Świętej. Jednym z najlepszych i najczęściej wybieranych pomysłów na prezent jest złoty łańcuszek. Komunia z pewnością zostanie w ten sposób przez dziecko zapamiętana na długo, ponieważ złoty łańcuszek będzie przez młodego człowieka noszony na co dzień.

Podobny wpis:  Jak wybrać idealne dildo? Kilka porad przed zakupami

Złoty łańcuszek z okazji Pierwszej Komunii mogą dziecku podarować rodzice, rodzice chrzestni lub inni członkowie rodziny. Z reguły przyjmuje się jednak, że ta niezwykle osobista pamiątka Pierwszej Komunii wręczana jest dziecku przez najbliższych. To nie tylko piękny przedmiot, ale też symbol wydarzenia o charakterze sakralnym.

Złoty łańcuszek na komunię – jaki wybrać?

Złoty łańcuszek to prezent na komunię idealny zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Złoto to cenny i bardzo trwały metal, a jego symboliczna wymowa (trwałość, solidność, niezniszczalność) w kontekście Pierwszej Komunii powiązana będzie z trwałością i niezłomnością wiary, którą dziecko świadomie przyjęło.

W ofercie dostępne są złote łańcuszki z białego i żółtego złota, z medalikami lub bez. Złoty łańcuszek komunijny jest subtelny, a jednocześnie trwały. Świetnie sprawdzi się jako biżuteria noszona przez dziecko na co dzień. Zdobienia w postaci kamieni szlachetnych i półszlachetnych, nadają łańcuszkom dodatkowej elegancji i blasku, co z pewnością spodoba się młodemu człowiekowi. Można nosić go pod bluzką lub na koszulce – zależnie od preferencji.

Podobny wpis:  W jaki sposób ginekolog może pomóc kobiecie zajść w ciążę?

Do złotego łańcuszka idealnie będzie pasować złoty krzyżyk lub medalik, na którym można wygrawerować osobistą dedykację. To sprawi, że złoty łańcuszek stanie się bardzo bliską sercu dziecka pamiątką, a po wielu latach patrząc na łańcuszek i medalik będzie ono wspominało nie tylko uroczysty dzień Pierwszej Komunii, ale także osobę, która podarowała mu z tej okazji tak piękny i trwały prezent.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna