2 kwietnia 2021

Złoty łańcuszek – komunia i prezenty z tej okazji dla dziecka

Pierwsza Komunia Święta to jedno z najbardziej doniosłych wydarzeń w życiu młodego człowieka. Przyjęta od dawna tradycja polega na obdarowywaniu w tym dniu dziecka przedmiotami, które będą przez długie lata przypominać mu ten dzień. Doskonałym pomysłem jest złoty łańcuszek z medalikiem – to uniwersalny i trwały prezent, który posłuży dziecku przez długi czas i będzie dla niego wspaniałą pamiątką.

Złoty łańcuszek – komunia i pomysł na pamiątkę tego wydarzenia

Komunia to wydarzenie o charakterze religijnym i duchowym. Młody człowiek świadomie i symbolicznie zostaje przyjęty do wspólnoty i od tej pory może podczas nabożeństwa w kościele przystępować do komunii świętej. Z tej okazji wydawane jest uroczyste przyjęcie w gronie rodziny i przyjaciół, tak by zaakcentować podniosły charakter tego dnia. Goście zazwyczaj przynoszą ze sobą prezenty dla dziecka. Najlepiej by były to przedmioty w jakiś sposób kojarzące się ze świątecznym i duchowym charakterem Pierwszej Komunii Świętej. Jednym z najlepszych i najczęściej wybieranych pomysłów na prezent jest złoty łańcuszek. Komunia z pewnością zostanie w ten sposób przez dziecko zapamiętana na długo, ponieważ złoty łańcuszek będzie przez młodego człowieka noszony na co dzień.

Podobny wpis:  KURKUMA - wschodnia przyprawa do kuchni i nie tylko

Złoty łańcuszek z okazji Pierwszej Komunii mogą dziecku podarować rodzice, rodzice chrzestni lub inni członkowie rodziny. Z reguły przyjmuje się jednak, że ta niezwykle osobista pamiątka Pierwszej Komunii wręczana jest dziecku przez najbliższych. To nie tylko piękny przedmiot, ale też symbol wydarzenia o charakterze sakralnym.

Złoty łańcuszek na komunię – jaki wybrać?

Złoty łańcuszek to prezent na komunię idealny zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Złoto to cenny i bardzo trwały metal, a jego symboliczna wymowa (trwałość, solidność, niezniszczalność) w kontekście Pierwszej Komunii powiązana będzie z trwałością i niezłomnością wiary, którą dziecko świadomie przyjęło.

W ofercie dostępne są złote łańcuszki z białego i żółtego złota, z medalikami lub bez. Złoty łańcuszek komunijny jest subtelny, a jednocześnie trwały. Świetnie sprawdzi się jako biżuteria noszona przez dziecko na co dzień. Zdobienia w postaci kamieni szlachetnych i półszlachetnych, nadają łańcuszkom dodatkowej elegancji i blasku, co z pewnością spodoba się młodemu człowiekowi. Można nosić go pod bluzką lub na koszulce – zależnie od preferencji.

Podobny wpis:  Jak wybrać odżywkę do włosów kręconych i cieszyć się pięknym wyglądem na co dzień?

Do złotego łańcuszka idealnie będzie pasować złoty krzyżyk lub medalik, na którym można wygrawerować osobistą dedykację. To sprawi, że złoty łańcuszek stanie się bardzo bliską sercu dziecka pamiątką, a po wielu latach patrząc na łańcuszek i medalik będzie ono wspominało nie tylko uroczysty dzień Pierwszej Komunii, ale także osobę, która podarowała mu z tej okazji tak piękny i trwały prezent.

Powiązane treści