24 czerwca 2020

Szpital prywatny vs leczenie na NFZ

Problemy z układem trawiennym trapią coraz większą część społeczeństwa. Badaniem, które pozwala na zdiagnozowanie schorzeń z tego obszaru jest gastroskopia Poznań. Można je wykonać zarówno w szpitalach publicznych, jak i placówkach. Jeśli chodzi o szpital prywatny Poznań oferuje także placówki, w których wykonuje się zabiegu w ramach NFZ w prywatnych firmach. Sama gastroskopia uznawana jest za jedno z najlepszych badań górnego odcinka przewodu pokarmowego, a spektrum możliwości diagnostycznych, które daje, jest bardzo szerokie. Same zabiegi wykonywane podczas gastroskopii także są niezwykle skuteczne.

Po co wykonuje się gastroskopię?

Jedną z najpoważniejszych przyczyn wykonywania gastroskopii jest diagnoza zmian nowotworowych w przełyku, żołądku i dwunastnicy. Jest to jednak metodologia pozwalająca zajmować się mniej poważnymi schorzeniami, takimi jak:

  • wykrywanie bakterii,
  • pobieranie śluzu do badań,
  • usuwanie polipów,
  • hamowanie krwawienia.
Podobny wpis:  PMS - co to jest, ile trwa i jak sobie z nim radzić?

Jak widać, gastroskopia daje wiele możliwości. Jednocześnie wymaga jednak zaawansowanego sprzętu oraz doświadczonego personelu, bez którego taki zabieg nie jest możliwy.

Jak wykonuje się gastroskopię?

Sam zabieg gastroskopii należy do grupy zabiegów endoskopowych. W tym wypadku polega on na wprowadzeniu specjalnego narządu do przełyku, żołądka lub dwunastnicy. Robi się to przez jamę ustną. Przyrząd służący do tego ma zamontowane kamery, które umożliwiają chirurgowi obserwowanie obrazu w czasie rzeczywistym. Ponadto wprowadza się także odpowiednie narzędzia chirurgiczne, które umożliwiają przeprowadzanie skomplikowanych operacji od wewnątrz. Największą zaletą tego rodzaju zabiegów jest to, że nie trzeba dostawać się do narządów wewnętrznych od zewnątrz.

Zważywszy, że problemy z układem pokarmowym są popularne, zabiegi tego typu są niezwykle często wykonywane, przez co w szpitalach publicznych trzeba zapisywać się z dużym wyprzedzeniem. O wiele lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty prywatnych szpitali, które nie dość, że oferują o wiele szybsze terminy, to jeszcze gwarantują jakość usług na najwyższym poziomie i dobrze wykwalifikowany personel. Ponadto wiele szpitali prywatnych oferuje wykonywanie zabiegów w ramach umowy z NFZ.

Podobny wpis:  Jakie witaminy przyjmować w ciąży?

Szpital prywatny Poznań – gdzie znaleźć?

Na niektóre zabiegi w publicznych szpitalach trzeba czekać bardzo długo. Należy do nich również gastroskopia Poznań to miasto, w którym funkcjonują placówki MedPolonia oferujące taki zabieg w o wiele szybszym terminie, jednocześnie dbając o najwyższą jakość usług medycznych. Ponadto oferują duży zakres usług daleko wykraczających poza zabiegi endoskopowe. Szczegółowa oferta szpitala znajduje się na stronie https://medpolonia.com.pl/. Są tam też dane teleadresowe.

Treść sponsorowana.

Powiązane treści