11 marca 2023

Kiedy warto wyjść za mąż i czy ślub po 40-tce ma sens?

Stały związek tworzy poczucie bezpieczeństwa, przede wszystkim w sferze uczuciowej, ale i w codziennym życiu. Dzięki stałej relacji z ukochaną osobą wzrasta Twoje poczucie wartości, pewność siebie, a także zdolność do zaplanowania wielu, ważnych na przestrzeni roku wydarzeń. Im jesteśmy starsi, wzrasta potrzeba ustatkowania się, stworzenia stabilnego związku, który obok kariery jest niezbędnym elementem szczęśliwego życia. Kiedy wziąć ślub? Czy po czterdziestce to dobry moment? Czy w ogóle warto wziąć ślub? Weź pod uwagę wiele czynników.

Kiedy wyjdę za mąż – czyli co powinno decydować o czasie ustatkowania się

W dobie zmieniającej się sytuacji demograficznej, przedłużającej się średniej długości życia, coraz większej świadomości społecznej w zakresie zdrowego odżywiania, sportu czujemy się dłużej młodzi i korzystamy z życia pełną piersią. Jest to część powodów, dla których coraz częściej odkładamy decyzję o założeniu rodziny, wzięciu ślubu i ustatkowaniu z jedną osobą. Zmienia się wiek nowożeńców i nie ulega wątpliwości, że jest on coraz wyższy. Dziś często bierzemy ślub po czterdziestce i wtedy decydujemy się na posiadanie dzieci, rodziny, kredytu hipotecznego i innych, wspólnych zobowiązań. Na decyzje o ślubie powinny wpływać indywidualne odczucia, chęć do życia w zgodzie ze swoimi przekonaniami, marzeniami, decyzjami. Nie warto zmuszać się do ślubu we wczesnej młodości, lepiej podjąć tę decyzję świadomie i dojrzale.

Podobny wpis:  Zabezpieczenie Biznesu: Dlaczego Monitoring jest Niezbędny w Każdej Firmie?

Czy warto wziąć ślub po czterdziestce?

Ślub po czterdziestce jest najczęściej wynikiem nie spontanicznej decyzji, ale świadomie realizowanego planu na życie. Wtedy mamy doświadczenia, przemyślenia, jesteśmy w stanie zdecydować, co dla nas dobre, a czego chcemy w życiu unikać. Dotyczy to relacji partnerskich oraz wyboru tej jedynej osoby, z którą chce się spędzić resztę życia. Po czterdziestce możemy skupić się na rodzinie, gdy kariera zawodowa jest już na właściwym torze. Nie jest ważne, kiedy wyjdę za mąż, a czy ta decyzja będzie właściwa. Po czterdziestce jest zdecydowanie większa szansa na słuszny wybór niż przy podjęciu decyzji o ślubie po dwudziestce.

Jak dobrze wyjść za mąż po czterdziestce – czy znajdę odpowiedniego faceta?

Jeśli obawiasz się, że po czterdziestce nie znajdziesz odpowiedniego partnera do stworzenia stałego związku, uspokój się i zastanów, dlaczego Ty szukasz kogoś i chcesz wyjść za mąż po czterdziestce? Mężczyźni myślą w podobnych kategoriach. Najpierw praca, kariera, życie bez zobowiązań, a następnie ślub, dom, rodzina. Kiedy wyjdę za mąż tarot? Nie, wróżby nie będą Ci potrzebne. Zamiast kart, które pomogą Ci odnaleźć się w zawiłej rzeczywistości idź na długi spacer, wybierz się na przejażdżkę rowerem lub pójdź w góry, by pomyśleć, zastanowić się i podjąć właściwą decyzję. Po czterdziestce możesz związać się zarówno z młodszym partnerem bez zobowiązań, ze starszym facetem, który do tej pory nie był gotowy na ślub lub z takim, który ma za sobą nieudany, stały związek. Każdy z nich może być odpowiedni, jednak nie zapomnij o dopasowaniu charakterów. Musi łączyć Was nie tylko zauroczenie, ale i przyjaźń. Bez niej trudno będzie stworzyć udaną relację dwojga, doświadczonych życiem osób.

Podobny wpis:  Jaka biżuteria do sukienek w kwiaty?

Zalety ślubu po czterdziestce

Na ślub po czterdziestce jest zdecydowanie dobra pora. Twoja świadoma decyzja pozwoli Ci na organizację tego dnia jak z najskrytszych marzeń. Dzięki stabilnej sytuacji zawodowej możesz pozwolić sobie na to, co dwadzieścia lat temu było poza zasięgiem portfela. Po ślubie łatwiej będzie o kredyt hipoteczny na wspólny dom/mieszkanie. Jeśli zdecydujecie się na dzieci, ułatwione będą wszystkie formalności, a to samo nazwisko nie będzie rodziło nieporozumień w przychodni, przedszkolu i szkole. Zaletą ślubu po czterdziestce jest przedłużenie młodości. Dzięki nowemu, formalnemu związkowi wiele zmieni się w Twoim życiu. Zmiany przyniosą Ci wiele radości i świeżości, poczujesz się młodo. Po ślubie rozpoczniecie symboliczne, nowe życie, wyjedziecie w podróż poślubną i jeszcze raz poczujecie pozytywna chęć dokonywania wielkich rzeczy.

Podobny wpis:  Rozmiar członka u mężczyzn - fakty i mity

Powiązane treści