20 lipca 2021

Zabawa z dzieckiem. Sprawdź, jak kreatywnie spędzić wspólny czas

Czas, który spędzamy wspólnie z dzieckiem, powinniśmy wykorzystywać w jak najlepszy sposób. Dzieci do rozwoju potrzebują przede wszystkim zabawy oraz ruchu, dlatego też powinniśmy zaproponować im kreatywne, rozwijające zajęcia.

Tworzenie własnej biżuterii

Stworzenie własnej kolekcji biżuterii to doskonały sposób nie tylko na zabawę, ale również na to, aby wyróżnić się nosząc ręcznie robione bransoletki, naszyjniki czy nawet kolczyki. Dzieci uwielbiają nawlekać koraliki i różnego rodzaju ozdoby, które mogą im posłużyć do stworzenia własnej biżuterii. Podczas tworzenia dziecko może rozwijać nie tylko wyobraźnię, ale również motorykę. Tworzenie biżuterii możemy zaproponować już dzieciom w okolicach trzeciego roku życia. Oczywiście wybieramy wtedy większe elementy, tak aby maluszek nie połknął drobnych koralików. Hurtownia z dużą ilością koralików przyjdzie nam z pomocą – to właśnie tam możemy kupić różnego rodzaju ozdoby, dzięki którym nasza zabawa nabierze kolorów.

Podobny wpis:  Medytacja i kontemplacja na zachowanie spokoju i równowagi

Wspólne malowanie

Dzieci bardzo lubią malować i rysować. Niemniej, tradycyjna kartka i kredki nie sprawiają im aż tak dużej radości, jak na przykład malowanie całymi dłońmi. Taka zabawa wymaga niemałych przygotowań. Będą nam potrzebne:

  • kartki odpowiedniej wielkości,
  • farby, które można aplikować na ciało,
  • worki foliowe, które posłużą do ochrony podłogi czy dywanu.

Może być przy tym dużo bałaganu, ale radość, jaką sprawimy dziecku wynagrodzi cały trud. Młodszym dzieciom możemy zaproponować malowanie farbkami wodnymi. Wspólne operowanie narzędziami malarskimi to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, ale również możliwość zauważenia talentu artystycznego, jakie dziecko przejawia już na wczesnym etapie rozwoju.

Aktywność fizyczna

Do prawidłowego rozwoju każde dziecko potrzebuje codziennego ruchu. O ile jednak maluchom trudno jest usiedzieć w jednym miejscu, o tyle nieco starsze dzieci czasem trzeba zachęcać do wyjścia z domu. Doskonałym pomysłem będzie więc wspólna zabawa na świeżym powietrzu. Wystarczy tylko odświeżyć rowery po zimie lub założyć rolki, a świetna zabawa w rodzinnym gronie będzie gwarantowana. Jeśli dysponujemy własnym ogródkiem, możemy pograć z maluchem w piłkę. Zimą zaś wybierzmy się na basen bądź na sanki, gdy tylko spadnie pierwszy śnieg. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nastrój nie tylko dzieci, ale również dorosłych.

Podobny wpis:  Dlaczego warto wybrać torby eko z nadrukiem?

Czytanki – opowiadanki

Wielu rodziców nie wie, jak zachęcić swoje dziecko do czytania. Autorzy książek wychodzą im naprzeciw, proponując takie, w których całkowicie brakuje… tekstu. Strony wypełnione są kolorowymi obrazkami, które każdy może zinterpretować na własny sposób. Jest to doskonałe ćwiczenie rozwijające wyobraźnię malucha. Zamiast czytać, możemy całymi wieczorami opowiadać historie, dla których tłem będą obrazki z książek. Wspólne opowiadanie to idealna propozycja w szczególności dla rodziców dzieci. Pomoże to zaznajomić dzieci z książkami i zachęcić je do czytania.

Artykuł promowany.

Powiązane treści