18 stycznia 2021

Dildo czy wibrator – na jaki typ masturbatora się zdecydować?

Gadżety erotyczne stają się w ostatnich latach dobrymi przyjaciółmi kobiet, ale także par, które chcą urozmaicić swoje życie erotyczne. Na rynku dostępnych jest wiele różnych zabawek. Jednak najpopularniejszymi są bez wątpienia wibratory i dilda. Zastanawiasz się, jaki rodzaj masturbatora będzie lepszy? Zanim zdecydujesz sprawdź, czym się między sobą różnią i jakie są ich zalety. To znacznie ułatwi Ci wybór.

Wibratory — najpopularniejsze zabawki erotyczne dla kobiet

Wibratory cieszą się bardzo dużą popularnością głównie ze względu na fakt, że można dopasować je do indywidualnych potrzeb. Producenci gadżetów erotycznych oferują wiele modeli, które różnią się między sobą:

  • rozmiarem,
  • materiałem wykonania,
  • kształtem,
  • funkcjami,
  • sposobem zasilania,
  • głośnością pracy,
  • dodatkowymi zaletami np. wodoszczelnością.
Podobny wpis:  Jak korzystać ze świec do masażu?

Chcąc wybrać idealny model, warto zwrócić uwagę na każdy z tych parametrów. Dla jednych kobiet zabawa będzie przyjemniejsza z małymi wibratorami, które mają niewielkie drgania. Inne z kolei docenią mocniejsze przeżycia w związku z tym będą stawiać na wysoką moc wibracji.

Nie bez znaczenia jest także sam kształt wibratora. Jeżeli ma on służyć tylko penetracji lub tylko masażowi łechtaczki, sprawdzą się najprostsze klasyczne modele, które swoim wyglądem przypominają także dildo. Jednak, jeżeli te dwie czynności mają odbywać się jednocześnie — zdecydowanie lepiej postawić na rozbudowane modele tzn. króliczki. Oprócz głównej części mają one także specjalną wypustkę do masażu łechtaczki.

Dildo — sprzęt dla początkujących z gadżetami

Dildo erotyczne swoim wyglądem i strukturą do złudzenia przypomina prawdziwego penisa. Jest to doskonała zabawka dla kobiet, które stawiają na bardziej naturalne doznania.

Podobny wpis:  Jak obchodzić się z gadżetami erotycznymi w sposób higieniczny?

– Dildo to gadżet, który idealnie nadaje się dla początkujących w temacie masturbacji i kobiet, które jeszcze nigdy nie miały zbliżenia z mężczyzną. Jest on bardzo dyskretny, ponieważ nie wydaje z siebie żadnych dźwięków. Dlatego mogą wykorzystywać go młode dziewczyny, które mieszkają z rodzicami, a chcą spróbować swojej przygody ze stymulacją własnych doznań — tłumaczy specjalista z Sex shopu Sylwetka.

Tego typu gadżet erotyczny doskonale sprawdza się także pod prysznicem. Można przyczepić go podstawą do kafelków, przez co jego użycie będzie zdecydowanie bardziej satysfakcjonujące.

Jaką zabawkę lepiej wybrać — dildo, czy wibrator?

Wybór masturbatora zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji oraz tego, czego oczekuje się od takiego sprzętu. Zupełnie inne zabawki wykorzystują kobiety, które same się zaspokajają, a inne – kiedy stosuje się je w parze.

Podobny wpis:  Gadżety analne – wzbogać nimi swoje życie seksualne

Niezależnie od tego, na co padnie wybór, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Dla początkujących najlepsze będą modele silikonowe i żelowe. Doświadczone osoby mogą postawić na bardziej zaawansowane modele np. szklane. Zapewniają one zupełnie inne doznania, jednak trzeba umieć się z nimi obchodzić.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści