22 maja 2024

Piżamy dwuczęściowe vs. jednoczęściowe: Które wybrać?

Odpowiednio dobrana piżama znacząco wpływa na jakość snu. Jaki model wybrać – jedno- czy dwuczęściowy?

Rodzaje piżam – czym się kierować przy wyborze odpowiedniej?

Piżamy można podzielić na wiele rodzajów, w zależności od przyjętego kryterium. Latem zwykle wybieramy modele cieńsze, wykonane z lekkich, przewiewnych materiałów. Niektóre z nich mają nawet właściwości chłodzące, co okazuje się zbawienne w upalną noc. Zimą natomiast chętnie sięgamy po piżamy polarowe bądź welurowe, które zapewniają nam komfort termiczny. Z drugiej strony osoby, które mają tendencję do pocenia, powinny wybrać piżamę wykonaną z materiałów odprowadzających wilgoć. Bieliznę nocną można też podzielić pod kątem części, z których się składa. Piżamy jednoczęściowe to różnego typu kombinezony, halki albo koszule nocne, natomiast piżamy dwuczęściowe składają się ze spodni (długich bądź krótkich) oraz koszulki lub topu. Wybór odpowiedniego modelu powinien być podyktowany naszymi potrzebami oraz poczuciem komfortu w czasie snu. Niektórzy lubią stroje nocne jednoczęściowe, natomiast inni preferują dwuczęściowe, które dają znacznie większe pole manewru w zakresie stylizowania.

Piżama jednoczęściowa – wady i zalety

Piżamy jednoczęściowe to niezwykle zróżnicowana kategoria. Większość kojarzy je z nocnymi halkami albo z koszulami nocnymi, ale w ostatnim czasie bardzo popularne stały się również kombinezony. Te ostatnie sprawdzają się zwłaszcza w porze zimowej, gdy chcemy otulić się ciepłej. Polarowy kombinezon będzie idealnym wyborem dla kobiet, w których sypialni panuje niska temperatura. Modele wykonane z cieńszych materiałów możemy natomiast zakładać do snu latem. Jednoczęściowa piżama są bardzo wygodne, a dodatkowo wiele modeli przyciąga wzrok mężczyzny. Niestety, halki i koszule nocne lubią się podwijać, dlatego rezygnuje z nich coraz więcej kobiet. Ponadto, gdy w nocy będziemy chciały skorzystać z toalety, zdejmowana ubrania w przypadku kombinezonu może okazać się wyzwaniem.

Piżama dwuczęściowa – dla kogo?

Piżama dwuczęściowa składa się z góry oraz dołu. Dół tworzą krótkie bądź długie spodnie, natomiast góra to po prostu koszulka albo top. Tego rodzaju bielizna nocna daje ogromne możliwości w zakresie stylizowania – dół i górę możemy dowolnie łączyć, zgodnie z naszymi preferencjami. Dzięki temu nocny strój nigdy nie będzie nudny ani oczywisty. Piżamy dwuczęściowe to doskonałe rozwiązanie dla kobiet, które lubią bawić się modą. Z drugiej strony, problemem może okazać się stworzenie jednolitego kompletu, jeśli preferujemy klasyczne duety. Nierzadko bowiem w praniu znajdzie się tylko jeden element stroju, co nie zdarza się w przypadku piżam jednoczęściowych.

Piżama jedno- czy dwuczęściowa?

Piżamy jednoczęściowe oraz te, które składają się z 2 elementów, mają zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wybór zależy tak naprawdę od naszych własnych potrzeb i preferencji. Niektórzy latem chętniej wybierają piżamy dwuczęściowe, podczas gdy zimą stawiają na praktyczne kombinezony. Warto jednak pamiętać, że ilość części, z jakich składa się piżama, to tylko jeden z kryteriów wyboru. Bardzo istotna jest tkanina – najlepiej postawić na modele przewiewne, dobrze odprowadzające nadmiar wilgoci. Takie rozwiązanie sprawdza się o każdej porze roku. Ponadto zwróćmy uwagę na jakość. Dzięki temu piżama nie rozciągnie się po kilku praniach ani nie odbarwi. Dla wielu kobiet ważnym aspektem jest szybkoschnący materiał, co pozwala korzystać z piżamy każdej nocy. Postawmy na praktyczny ubiór – na przykład kobiety karmiące chętniej wybierają piżamy z rozpinaną górą tak, aby móc łatwo przystawić maluszka w nocy. Jednoczęściowa piżama dobrze sprawdza się w czasie wakacyjnych wyjazdów. Zajmuje mniej miejsca w walizce, a dodatkowo nie będziemy musiały przejmować się zgubioną częścią górną albo dolną. Skupmy się na komforcie snu, pamiętając, że to, jaką piżamę wybierzemy, ma ogromny wpływ na nocy odpoczynek. Nieodpowiednia długość, nieoddychający materiał czy dodatkowe zdobienia mogą okazać się przyczyną trudności ze snem.

Materiał sponsorowany.

Powiązane treści