11 czerwca 2021

Jaką tapetę wybrać do sypialni?

Stonowane kolory, brak wyrazistych wzorów oraz szeroko pojęty minimalizm to główne zasady, jakimi powinniśmy się kierować podczas aranżacji sypialni. Dlaczego? Kwestie te pozytywnie wpływają na nasz organizm, umożliwiając efektywny nocny wypoczynek. Choć nie zawsze mamy wystarczającą wiedzę teoretyczną, stosujemy te zasady podświadomie. Jednym z rozwiązań pozwalających zaprojektować sypialnię jest tapeta. Jaką wybrać, aby sprawdziła się w tym pomieszczeniu?

Uniwersalizm

W przypadku sypialni sprawę z wyborem rodzaju tapety mamy znacznie ułatwioną. Jest to pomieszczenie suche, dlatego też każda tapeta może być naklejona na ścianach. Nie ma znaczenia, czy będzie to wersja papierowa – najtańsza i najpowszechniejsza, czy też nieco droższa – winylowa. Należy jednak pamiętać, że jeśli chcecie pokryć tapetą ścianę bezpośrednio za łóżkiem, które pozbawione jest zagłówka, wówczas warto wybrać materiały zmywalne. Dzięki temu łatwo usuniecie wszelkie plamy i zabrudzenia, które z czasem na pewno się pojawią.

Podobny wpis:  Aneks kuchenny - 3 podpowiedzi, jak go zaprojektować dobrze

Oprócz wyboru rodzaju tapety ogromne znaczenie ma sposób jej położenia, czy też naklejenia. Powierzchnia powinna być odpowiednio przygotowana – gładka, pozbawiona zabrudzeń oraz odkurzona. Dzięki temu umieszczenie materiału na ścianie nie będzie problematyczne, a także osiągniecie pożądany efekt estetyczny. Kłopotem jest dopasowanie wzorów. Wówczas konieczne jest precyzyjne docinanie kawałków tapety tak, aby wzór został zachowany na ścianie. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług specjalistów, w czym pomogą kredyty pozabankowe.

Kolor i wzór

Jak wspomnieliśmy, na jakość snu nie wpływa jedynie kołdra, materac czy odpowiednie oświetlenie sypialni. Ogromne znaczenie mają kolory oraz wzory umieszczone na ścianach. Unikajcie zatem jaskrawych barw, szczególnie czerwonej, która pobudza nasz organizm do działania, a nie wycisza. Niezbyt trafnym wyborem będzie także tapeta z mocnymi wzorami, które skupią naszą uwagę przed snem. Na co więc się zdecydować?

Podobny wpis:  Gdzie przechować meble i inne rzeczy na czas remontu?

Najlepszym rozwiązaniem są tapety jednolite lub z delikatną fakturą. Ich kolorystyka powinna być stonowana, aby wyciszała organizm. Pamiętajcie także o jakości stosowanego kleju. Nie wybierajcie najtańszych produktów, ale zainwestujcie – w czym pomogą kredyty pozabankowe – w preparaty bezwonne. Zapach kleju może utrzymywać się w pomieszczeniu przez wiele dni, szczególnie w sezonie zimowym, gdy włączamy ogrzewanie. Dlatego też lepiej wybrać produkty, które nie wydzielają intensywnej woni, co wpłynie pozytywnie nie tylko na jakość snu, ale także na nasze zdrowie.

Artykuł promowany.

Powiązane treści