7 listopada 2021

Jak szybko wynająć samochód?

Samochód umożliwia szybkie i wygodne dotarcie do celu. Co jeśli nie mamy własnego środka transportu? Z pomocą przychodzi wynajem aut, z którego korzysta coraz więcej firm i osób prywatnych. Jak sprawnie to zorganizować?

Rezerwacja samochodu przez internet

Dzisiaj wynajem samochodu jest jeszcze prostszy, bo w każdej chwili można zrobić rezerwację przez internet, wystarczy wejść na stronę ipanek.pl. W rezerwacji podaje się miejsce odbioru i późniejszego zwrotu auta, datę oraz czas trwania najmu, na przykład Katowice wynajem aut na 10 dni. Kolejnym krokiem jest wybór modelu samochodu. Po zatwierdzeniu rezerwacji pozostaje już tylko uiszczenie opłaty za usługę.

W ramach najmu klient może liczyć na cały pakiet usług, czyli ubezpieczenie, serwis i assistance. Auto można wynająć na dowolną liczbę dni, a jeśli klient potrzebuje samochodu na bardzo krótko, wygodną opcją jest carsharing, czyli wynajem na minuty. Ułatwia to specjalna aplikacja – po jej ściągnięciu i rejestracji, użytkownik może szybko wynająć samochód w wybranym mieście. Opłata naliczana jest tylko za faktyczne używanie samochodu, a po zakończeniu jazdy auto można zaparkować w dowolnym miejscu.

Podobny wpis:  Henna pudrowa brwi - czy warto skorzystać z zabiegu henny?

Najem długoterminowy – kiedy się opłaca?

Auto będzie potrzebne na dłużej niż jeden miesiąc? Warto w takiej sytuacji rozważyć najem długoterminowy. Taka umowa może trwać nawet kilka lat, a okres jej wypowiedzenia to tylko 14 dni. Opłata jest stała, co spodoba się klientom, którzy chcą z wyprzedzeniem zaplanować swoje wydatki związane z transportem. To wygodne rozwiązanie, gdy nie posiada się odpowiednio dużej sumy na zakup nowego samochodu albo chce się przeznaczyć pieniądze na inny cel.

Długoterminowy najem wcale nie musi być droższy od zakupu auta, jeśli podliczy się wszystkie koszty – nie ma tu opłat związanych z obsługą kredytu samochodowego, a ubezpieczenie i serwis auta są wliczone w abonament. Po zakończeniu umowy auto wraca do firmy, która je wynajęła – prywatny samochód traci po tym czasie na wartości, więc trzeba się liczyć z tym, z zakup nowego pociągnie za sobą kolejne wydatki.

Podobny wpis:  Poznaj najgorętsze trendy mody jesiennej 2020

Artykuł gościnny.

Powiązane treści