26 listopada 2020

Jak korzystać ze świec do masażu?

Masaż świecą to niesamowicie relaksujący i odprężający zabieg. Wykonuje go większość gabinetów oferujących masaże, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby taki masaż wykonać w domowych warunkach. Może on być świetną grą wstępną, wprawiającą kochanków w cudowny, romantyczny nastrój. Jak korzystać ze świec do masażu? Sprawdź nasz krótki poradnik!

Świece do masażu – dlaczego warto?

Zanim przejdziemy do poradnika, jak świec używać, zatrzymajmy się przy tym, dlaczego w ogóle warto z nich korzystać. Aromatyczne świece to masażu intensywnie nawilżają, zmiękczają i długotrwale odżywiają naszą skórę – a to wszystko dzięki zawartości naturalnego wosku, masła shea i słodkich aromatów. W przyjemny sposób relaksują mięśnie, dzięki czemu masaż świecą rekomendowany jest osobom zestresowanym, zmęczonym i zmagającym się z różnego rodzaju bólami – mają więc również działanie rehabilitacyjne. Zmęczenie obowiązkami odbija się na naszym samopoczuciu, senności i braku energii. Permanentny stres oddala nas także od bliskich osób. Masaż świecą jest więc  dobrym pomysłem na urozmaicenie  romantycznego wieczoru we dwoje. Już sam płomień palącej świecy i jej zapach stwarzają niepowtarzalną atmosferę. Masaż świecą wprawia w błogi nastrój i zwiększa intymne doznania, stąd też polecany jest jako element gry wstępnej. W jaki więc sposób korzystać ze świec do masażu, aby w pełni wykorzystać ich możliwości?

Podobny wpis:  Wybierz piekarnik idealny

Jak korzystać ze świec do masażu?

Korzystanie ze świec do masażu jest w pełni bezpieczne i łatwe. Zadaniem świecy jest rozpuszczenie i rozgrzanie olejków do ciepłej temperatury. Nie ma tutaj obaw o poparzenie skóry, ponieważ w masażach świecą korzystamy z olejków, a nie z typowego wosku kojarzonego ze zwykłymi świecami. Aby rozpuścić olejki, należy zapalić knot świecy i odczekać ok. 15 minut. Jest to czas, w którym możesz rozpocząć grę wstępną, a w międzyczasie zapach świecy będzie działał kojąco i rozluźniająco. Do samego masażu możemy przystąpić, gdy olejki już się rozpuszczą. Ich zawartość należy wylać na dłoń osoby masującej (najlepiej nie robić tego bezpośrednio na skórę osoby masowanej). Olejki będą wciąż rzadkie i ciepłe, gdy będziemy je podgrzewać. Jednak jeśli się obawiasz pozostawienia palącej się świecy, po rozgrzaniu olejków można ją zgasić i na bieżąco podgrzewać w miarę potrzeb.

Podobny wpis:  Jak zrobić idealny blok czekoladowy? Sprawdzony przepis

Erotyczny masaż świecą

Świece przeznaczone do masażu bez problemu kupimy w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, takich jak chociażby Geisha erotic shop. Jeśli planujesz używać ich podczas intymnego zbliżenia, warto zwrócić szczególną uwagę na markę Shunga. Posiada ona w swoim asortymencie różnorodne świece, które mogą pomóc urozmaicić Wasze życia erotyczne. Ten rodzaj świecy od standardowych wyróżnia zawartość olejków eterycznych, wykazujących właściwości afrodyzjaków. W ich składzie znajdziemy więc między innymi olejek sandałowy, różany, neroli czy ylang ylang. Wypełniają one pomieszczenie pobudzającym zmysły zapachem, natomiast blask płonącej świecy wpływa na bliską, intymną atmosferę. Wystarczy zgasić świecę, odczekać kilka sekund i nalać olejek na swoje dłonie. Następnie przechodzimy do masowania nagiego ciała partnera spokojnymi, posuwistymi ruchami. Ciepła temperatura olejku i jego zapach znakomicie rozluźni i odpręży ciało, które będzie doskonale przygotowane na kolejny, jeszcze bardziej intymny punkt wieczoru.

Podobny wpis:  Do czego przyda się wok?

Artykuł gościnny.

Powiązane treści