29 kwietnia 2020

Dobry człowiek – kim jest i jak nim się stać?

Kobiety mają to do siebie, że stale chcą być w czymś najlepsze. Pęd do sukcesu sprawia, że po drodze można pogubić wiele istotnych spraw dla własnego życia. Przy tym panie zapominają przy tym, że zawsze być dla siebie dobrym. Jeżeli ktoś będzie dobrym człowiekiem dla siebie samego, to będzie również taki dla innych osób. Jak być dobrą kobietą, która będzie również szczęśliwą i zadowoloną z siebie osobą?

Negatywne emocje

Spójrzmy na brukowce, informacje publikowane w sieci. Te, które niosą ze sobą negatywne wieści mają największą oglądalność. Te dobre przyciągają naszą uwagę, jednak w mniejszym stopniu. Wolimy dowiedzieć się, ile ofiar pochłonęła wojna, ile osób zmarło na raka lub na grypę lub też dlaczego celebryta X postanowił popełnić samobójstwo pomimo tego, że cieszył się ogromną popularnością. Tak samo jest w naszym życiu osobistym. Mamy tendencję do tego, że otaczamy się osobami, które niosą ze sobą negatywne emocje. A tak nie powinno być!

Podobny wpis:  Zabawa z dzieckiem. Sprawdź, jak kreatywnie spędzić wspólny czas

Z takimi osobami, którym wiecznie się coś nie podoba i które mają notorycznie „muchy w nosie” należy ograniczyć kontakt. Nawet, jeżeli jest to nasza koleżanka od piaskownicy z którą prowadza się aktualnie dzieci do jednej klasy – trzeba się odizolować. Może to nawet oznaczać fakt, że w życiu zostanie tylko jedna, prawdziwa przyjaciółka, która zawsze ma dobry humor, a w sytuacjach negatywnych zawsze widzi jakiś pozytyw. Lepiej jednak mieć przy swoim boku tylko jedną taką osobą, niż dziesięć innych, które będą ciągnąć nas w dół.

Pozytywne słowa

Komplementy – oj, która kobieta nie lubi takich słów. Wszystkie wręcz tego potrzebują, aby móc przetrwać kolejne dni. Czy same jednak chętnie mówią takie miłe i ciepłe słowa innym osobom? Tak i tu pojawia się problem. Panie zapominają o tym, że innym osobom nie tylko należą się negatywne komentarze, uszczypliwości, ale również miłe słowa, dzięki czemu ktoś poczuje się lepiej. Mąż w końcu uszczelnił kran. Tak, prosiłaś go o to kilka miesięcy. Zamiast powiedzieć „wreszcie to wykonałeś” powiedz „pięknie kochanie Ci to wyszło”. Koleżanka ma nową bluzkę, która od razu odjęła jej lat? Powiedz, że wygląda jak prawdziwa gwiazda filmowa a nie, że bluzka była droga i na pewno musiałaś wziąć na nią pożyczkę.

Podobny wpis:  Klasyczne obrączki ślubne, które nigdy nie przestaną być modne

Im więcej miłych słów innym przekażemy, tym więcej wróci do nas z maksymalną mocą.

Własne szczęście

Jeżeli nie zadbamy o siebie na pewno nikt nie będzie mógł mówić o tym, że jest dobrym człowiekiem. Przykład? Nie wychodzi nam jakaś rzecz. O wszystko obwiniamy podstępny los lub też konkretną osobę, która nawinie się pod ręką. Z kolei jeżeli naszej przyjaciółce coś nie wyjdzie uznajemy, że to jej wina. Czy na pewno? Może zamiast szukać winy na zewnątrz – lepiej poszukać jej w sobie? Takie działanie doprowadzi do tego, że zaczniemy krok po kroku pewne rzeczy w sobie zmieniać na lepsze. To doprowadzi do uzyskania harmonii i spokoju, która tak bardzo potrzebna jest do uzyskania szczęścia. Jeżeli zadbamy o siebie, o swoje wewnętrzne dobro na pewno będziemy pozytywnie dobrymi osobami dla innych dookoła siebie.

Podobny wpis:  Impreza firmowa lub integracyjna - o czym pamiętać i na co uważać?

Powiązane treści