29 listopada 2021

Timex – zegarki na każdą kieszeń

Timex to jedna z marek, które musisz znać, jeśli planujesz zakup zegarka. Poniżej prezentujemy wybrane modele dla pań oraz panów – zobacz i wybierz idealny czasomierz dla siebie.

Timex – zegarki wywodzące się z Waterbury Clock Company

Timex Corporation to najstarszy amerykański producent zegarków. Marka powstała w 1854 roku i wywodzi się z Waterbury Clock Company. Dolina Naugatuck Valley w stanie Connecticut została wtedy określona jako „Szwajcaria Ameryki”. Produkcja naręcznych zegarków rozwija się prężnie i w ogromnym tempie. W ofercie cały czas pojawiały się nowe modele, przynosząc producentowi coraz większą popularność. Zegarki amerykańskiego brandu zyskiwały uznanie i stały się poważną konkurencją dla znanych manufaktur rodem ze Szwajcarii. W niczym zresztą nie ustępowały produkowanym przez nie zegarkom.

Podobny wpis:  Skarpetki damskie - jak modnie nosić?

Produkcja przeniesiona do Azji

Wkrótce ze względu na rosnący popyt i wysoką sprzedaż, potrzebne było nowe miejsce produkcji zegarków Timex. Firma postanowiła zatem przenieść części produkcji gdzieś, gdzie możliwe byłoby wyraźne podniesienie wydajności. Wybrano kraje azjatyckie i wkrótce rozpoczęto masową produkcję.

Dynamiczny rozwój i wzrost efektywności produkcji

Marka cały czas rozszerzała działalność o następne kraje europejskie, cały czas działało centrum badań i doskonalenia czasomierzy w Niemczech. Wkrótce zamknięto fabrykę w Little Rock, po 50 latach jej pracy. Miało to jednak na celu podniesienia efektywności produkcji. Następnie USA i Niemcy stały się głównymi ośrodkami badań nad nowymi rozwiązaniami Timex. Zegarki dla pań i panów można wybierać z bogatej kolekcji – poniżej polecamy kilka modeli.

Podobny wpis:  Kurtki skórzane męskie i… pantofle damskie – wszystko w jednym miejscu

Timex – zegarki dla pań

Zegarki damskie Timex charakteryzują się oryginalnym designem i wysoką jakością, ale też przystępną ceną. Powiększająca się liczba kolekcji tej marki pozwala każdej kobiecie znaleźć model dla siebie. Modne są m.in. zegarki biżuteryjne i klasyczne – jak Timex Classic czy Metropolitan. Ciekawe są także modele Celestial, Fairfield czy City. Dla miłośniczek minimalizmu z kolei polecamy Timex Transcend w odcieniu różnego albo różowego złota.

Timex – zegarki dla panów

Mężczyzn przekona m.in. zegarek klasyczny Timex Waterbury Traditional w kolorze srebra – doskonała propozycja do stylizacji casualowych i biznesowych. Prezentowany model posiada m.in. kopertę o średnicy 42 mm, automatyczny mechanizm z 21 kamieniami, szkło mineralne, białą tarczę okrągłą oraz bransoletę w odcieniu szarości. To klasyczny model, który sprawdzi się na każdą okazję.

Podobny wpis:  Poznaj najgorętsze trendy mody jesiennej 2020

Artykuł gościnny.

Powiązane treści