3 października 2021

Nadmiar niepotrzebnych ubrań – co z nimi zrobić?

Wraz z rozwojem cywilizacyjnym, wiele krajów europejskich już od wielu lat prowadzi konsumpcyjny styl życia. Polega on na ciągłej potrzebie kupowania, a posiadanie sprawia, że jakość naszego życia wzrasta. Ciągłe kupowanie nowych rzeczy, a zwłaszcza ubrań sprawia, że musimy się pozbywać tych starszych i bezużytecznych. Posiadając nieużyteczne tekstylia mamy trzy możliwości. Możemy je komuś oddać, sprzedać lub wyrzucić. Ostatnia opcja powinna być jednak ostatecznością, gdyż jest wielu potrzebujących, którzy chętnie wezmą takie ubrania. Co można zrobić z nadmiarem niepotrzebnych ubrań? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w naszym artykule.

Podarowanie ubrań potrzebującym 

Posiadając nadmiar niepotrzebnych ubrań, warto podarować je osobom potrzebującym, dzięki czemu nie tylko pozbędziesz się starych i niepotrzebnych rzeczy, ale także zrobisz dobry uczynek. W dużych miastach jest mnóstwo miejsc, takich jak: noclegownie, Domy Dziecka czy Domy Samotnej Matki, gdzie można ofiarować swoje niepotrzebne już rzeczy. Z całą pewnością okażą się one w takich miejscach niezwykle przydatne. Drugim rozwiązaniem jest oddanie ubrań do kontenerów PCK czy innych, które można dość często spotkać w wielu miejscach. Ubrania te są przekazywane dla potrzebujących, a część z nich trafia do sprzedaży. Zyski są przekazywane do fundacji, które również działają dla dobra osób potrzebujących pomocy. Co więcej, niepotrzebne tekstylia można oddać za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Świetnym miejscem jest nowy portal Pokato, wystarczy wpisać ogłoszenia oddam za darmo i już możemy wstawić darmowe ogłoszenie, dzięki któremu pozbędziemy się niepotrzebnych rzeczy. Jest wielu ludzi, którzy chętnie wezmą używane ubrania za darmo, nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci, a świadomość, że można komuś pomóc, potrafi uskrzydlić.

Podobny wpis:  Zobacz, jak nosić oversizowe ubrania, by wyglądać modnie i stylowo!

Sprzedaż niepotrzebnych ubrań

Podczas porządkowania szafy znajdujemy często wiele niepotrzebnych ubrań. Świetnym sposobem na ich pozbycie się jest sprzedaż, szczególnie za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. Ludzie bardzo często poszukują używanych ubrań, gdyż chcą żyć w zgodzie z naturą i odchodzić od powszechnego konsumpcjonizmu. Jednak to nie wszystko, to właśnie wśród starych i używanych ubrań można znaleźć prawdziwie unikatowe rzeczy, których aktualnie nie ma w sklepach. Dla sprzedającego to również świetna okazja do zarobienia kilku złotych. Dobrze zachowane i markowe ubrania są niekiedy warte nawet kilkanaście złotych, które pomnożone przez kilka egzemplarzy mogą dać dość wysoką kwotę. Warunkiem jest odpowiednie sfotografowanie posiadanych ubrań, tak aby zdjęcia przyciągały klientów i uwydatniały ich wszystkie zalety oraz kolory. Przed zrobieniem zdjęć konieczne jest wyprasowanie ubrań, gdyż wszelkie zagniecenia są widoczne na zdjęciach i wpływają na ich ostateczny odbiór.

Podobny wpis:  Wybór idealnego sklepu z odzieżą narciarską

Jak przygotować ubrania do sprzedaży lub podarowania osobom potrzebującym?

Zanim wrzucimy ogłoszenia na portal sprzedażowy bądź oddamy ubrania do kontenerów czy innych instytucji, warto jest je przygotować, tak aby nie przysparzać komuś problemów, czy dodatkowej pracy. Najlepiej, jeśli będą one wyprane i uprasowane, tak aby osoby, szczególnie te potrzebujące mogły od razu cieszyć się podarunkiem bez konieczności dodatkowej pracy.

Artykuł gościnny.

Powiązane treści