28 grudnia 2020

Jak obchodzić się z gadżetami erotycznymi w sposób higieniczny?

Gadżety erotyczne to coraz bardziej popularny sposób na urozmaicenie współżycia. To dobry wybór, jeśli chcemy podnieść temperaturę w sypialni i uczynić randkę niezapomnianą lub też szukamy pomysłu na przełamanie rutyny, czy to we dwoje, czy w pojedynkę. Aby gadżet erotyczny spełnił nasze oczekiwania, warto nie tylko dobrze przemyśleć jego zakup, ale też odpowiednio o niego zadbać. Jak zachować higienę korzystając z zabawek erotycznych?

Gadżety erotyczne a higiena. Dlaczego to takie ważne?

Korzystanie z gadżetów erotycznych może przynieść wiele korzyści i okazać się niezwykle przyjemne, jednak trzeba mieć tu na uwadze także bezpieczeństwo i higienę. Musimy bowiem pamiętać, że używanie tego typu akcesoriów wiąże się zazwyczaj ze stymulacją miejsc intymnych, toteż warto szczególnie zadbać o czystość przedmiotów mających bezpośredni kontakt z newralgicznymi częściami ciała. Dotyczy to w szczególności gadżetów, takich jak wibratory, pierścienie na penisa, masażery czy stymulatory łechtaczki. Jeśli zaniedbamy tę kwestię, możemy narazić się na poważne problemy zdrowotne, w tym na wystąpienie podrażnień czy infekcji intymnych. Brudne akcesoria to bowiem siedlisko zarazków – łatwo może tu dojść do rozwoju bakterii i innych chorobotwórczych drobnoustrojów. Dlatego też warto szczególnie zatroszczyć się o higienę naszych gadżetów erotycznych.

Podobny wpis:  Jak pielęgnować skórę - 17 wskazówek

Myj gadżety i czytaj instrukcję

Podstawą higienicznego korzystania z gadżetów erotycznych jest ich regularne mycie. Sposób czyszczenia akcesoriów zależy w dużej mierze od tego, z jakiego materiału zostały wykonane. Doskonale sprawdza się tu silikon, z którego wytwarza się m.in. wibratory oraz masturbatory dostępne np. w ofercie sklepu internetowego dla dorosłych Gorlen. Ze względu na swoją strukturę, tworzywo to zapobiega bowiem gromadzeniu się zanieczyszczeń w porach, co znacznie usprawnia konserwację akcesoriów i zapewnia bezpieczeństwo ich użytkowania. Takie gadżety można nie tylko myć, ale i wyparzać w gorącej wodzie. Pozostałe materiały, takie jak żel, guma czy plastik, czyścimy przy użyciu letniej wody i delikatnych detergentów, np. mydła lub specjalnych preparatów do higieny intymnej. Dobrą praktyką jest korzystanie ze środków o działaniu dezynfekującym przeznaczonych do czyszczenia gadżetów erotycznych. Mogą to być np. specjalistyczne antybakteryjne spraye. Z takich produktów łatwo się korzysta i dzięki nim skutecznie dba o higienę. Szczegółowe wytyczne co do sposobów czyszczenia gadżetów erotycznych znajdziemy w instrukcjach ich obsługi. Warto tam zajrzeć również po to, aby sprawdzić, jakich lubrykantów można używać razem z daną zabawką i w jaki sposób prawidłowo wymienić baterię lub ładować urządzenie.

Podobny wpis:  Striptizerka na wieczór kawalerski – czy to już zbyt popularne? Nie!

Odpowiednie przechowywanie

Właściwa konserwacja akcesoriów erotycznych, pozwalająca na utrzymanie higieny w sypialni, to nie tylko ich regularne czyszczenie, ale też przechowywanie w odpowiednich warunkach. Zamiast niedbale wrzucać tego typu zabawki do szuflady, warto je zabezpieczyć przed kontaktem z innymi przedmiotami. W tym celu wystarczy wykorzystać pudełko lub specjalne etui dołączone do produktu, może to być np. materiałowy woreczek. Unikajmy też zbyt wysokich temperatur i nasłonecznienia, które mogą zaszkodzić gadżetom.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Wiemy już, w jaki sposób należy czyścić gadżety erotyczne, warto też poznać odpowiedź na pytanie, kiedy należy to robić. Oczywistą sprawą jest konieczność umycia danego przedmiotu po jego użyciu, zanim umieścimy go w opakowaniu. Zawsze warto przemyć dany gadżet również przed jego użytkowaniem, a nawet… w trakcie. Dotyczy to sytuacji, gdy po stymulacji analnej przechodzimy do stymulacji waginalnej – naprzemienna stymulacja bez zachowania higieny może doprowadzić do zaburzenia flory bakteryjnej. Poza tym należy pamiętać, aby nie pożyczać gadżetów erotycznych.

Podobny wpis:  Dobry człowiek - kim jest i jak nim się stać?

Artykuł gościnny.

Powiązane treści