29 kwietnia 2020

Jak dopasować sukienkę do swojego typu figury?

Każdemu zależy na atrakcyjnym wyglądzie, który zwiększa poczucie pewności siebie. Nie od dziś wiadomo, że szczególnie mocno o swój wygląd dbają przedstawicielki płci pięknej. Z tego też względu przywiązują one wagę do dbałości o wygląd swojej skóry, włosów i paznokci. Nie bez znaczenia jest także odpowiedni ubiór. Zanim sięgniemy po sukienkę, warto jednak określić typ posiadanej przez nas figury.

Jakie podstawowe typy figury wyróżniamy?

Sukienka jest jednym z tych elementów garderoby, w którym panie prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie. Nie sposób jednak nie zauważyć, że bardzo ważna jest umiejętność doboru fasonu kreacji do posiadanego przez nas typu sylwetki. Dzięki temu będziemy mogły zatuszować mankamenty naszej figury oraz uwypuklić jej atuty. Jakie wyróżniamy zatem podstawowe typy damskiej sylwetki? Na pewno należy wspomnieć o sylwetkach typu jabłko, gruszka oraz klepsydra. Kobiety, które posiadają figurę typu jabłko narzekają często na zaokrąglony brzuch. Ich problemem jest również brak widocznie zarysowanej talii. Atutem sylwetki typu jabłko są jednak długie i szczupłe nogi, a także stosunkowo duży biust. Sylwetkę typu gruszka charakteryzują zaś szerokie biodra, a także masywne uda i łydki. Atutem sylwetki typu gruszka jest zaś ładnie zarysowana talia oraz szczupłe ramiona. Za idealną uchodzi zaś figura klepsydry, która cechuje się widoczną talią, a także szczupłymi nogami i płaskim brzuchem.

Podobny wpis:  Boże Narodzenie a pobyt w hotelu. Co z kolacją wigilijną?

Jakie sukienki dla poszczególnych sylwetek?

Jak już zostało wspomniane, wyróżniamy trzy podstawowe typy damskiej sylwetki: gruszkę, jabłko oraz klepsydrę. Posiadaczki figury typu gruszka powinny sięgać po sukienki rozkloszowane. Świetnie sprawdzą się kreacje w stylu lat 50. Takie sukienki nie tylko zamaskują zbyt krągłe biodra, ale również wspaniale podkreślą szczupłą talię. Panie z tym typem figury na pewno powinny unikać sukienek przylegających do ciała. Jeżeli jednak posiadamy figurę typu jabłko, najlepiej stawiać na sukienki o dość swobodnym kroju. Dobrym pomysłem będzie zakup luźnych kreacji, które pomogą ukryć wystający brzuch. Podobnie jak w przypadku pań o figurze typu gruszka, kobiety z figurą typu jabłko również powinny unikać zbyt obcisłych sukienek. W uprzywilejowanej sytuacji są posiadaczki figury o typie klepsydry. Mogą one sięgać praktycznie po każdą sukienkę. Najlepiej byłoby jednak stawiać na kreacje przylegające do ciała, bo wspaniale podkreślą one szczupłe biodra oraz zarysowaną talię.

Podobny wpis:  Czy gadżety erotyczne sprawdzą się w Twojej sypialni?

Powiązane treści