Zalety prywatnych gabinetów dentystycznych

W obecnych czasach na rynku działa bardzo dużo gabinetów stomatologicznych. Cały czas istnieją kliniki stomatologiczne, które działają w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ale najwięcej gabinetów stomatologicznych to placówki prywatne. W artykule porównujemy oba rodzaje gabinetów dentystycznych oraz odpowiadamy na pytanie, czy warto jest leczyć zęby w prywatnych gabinetach stomatologicznych?

Pełen zakres leczenia stomatologicznego

Pierwszą różnicą pomiędzy prywatnymi a państwowymi gabinetami stomatologicznymi jest ich dostępność i zakres przeprowadzanych zabiegów. Tak naprawdę bowiem lecząc zęby w ramach NFZ, czyli w państwowych klinikach stomatologicznych lub w prywatnych gabinetach, które mają podpisane umowy z NFZ na dofinansowanie leczenia pacjentów, w ramach funduszu, czyli za darmo, można przeprowadzić tylko określone zabiegi stomatologiczne. Ograniczenia te są bardzo dokładnie opisane w Ustawie i w rozporządzeniach. Według obowiązujących zasad leczenie zębów z wykorzystaniem mniej widocznych plomb chemoutwardzalnych w ramach NFZ może być przeprowadzane jedynie w przypadku przednich zębów, czyli jedynek, dwójek lub trójek. Reszta zębów, w których w trakcie wizyty zostają wykryte ubytki może zostać wypełniona tylko amalgamatem. Co równie ważne, w ramach funduszu tylko jedynki, dwójki i trójki mogą być poddawane leczeniu kanałowemu. W przypadku innych zębów w ramach funduszu możliwa jest ich ekstrakcja lub leczenie endodontyczne, które będzie jednak pełnopłatne. W prywatnych gabinetach stomatologicznych każdy przeprowadzany zabieg jest oczywiście pełnopłatny, ale za to pacjentom jest dużo łatwiej umówić się do takiego gabinetu na wizytę.

Podobny wpis:  Biżuteryjne prezenty na święta. Sprawdź nasze propozycje!

W gabinetach publicznych, żeby umówić się na wizytę kontrolną, często trzeba odczekać nawet kilka miesięcy.  Z kolei gabinetach prywatnych zazwyczaj czas oczekiwania na wizytę nie trwa dłużej niż kilka dni. Ma to bardzo duże znaczenie zwłaszcza w przypadku nagłych wypadków. Pacjenci z bólem i tak zazwyczaj są przyjmowania w publicznych placówkach zdrowotnych bez kolejki, ale jakie leczenie będzie  w trakcie takiej wizyty wykonane tego już nie można wcześniej określić.

Nowoczesne wyposażenie gabinetów stomatologicznych

Bardzo ważną zaletą prywatnych gabinetów stomatologicznych jest też to, że ze względu na bardzo dużą konkurencję na rynku, właściciele takich gabinetów muszą dbać o to, żeby ich placówki były jak najlepiej wyposażone, a dodatkowo również o to, że przyjmowali w nich wyłącznie najlepsi lekarze stomatolodzy. Każdemu właścicielowi prywatnego gabinetu stomatologicznego zależy bowiem na tym, żeby trafiający do jego placówki pacjenci później jeszcze do niej wracali.

Podobny wpis:  Seks bez penetracji - wszystko co musisz wiedzieć o pettingu

Jak tłumaczy nasz rozmówca, stomatolog z Kliniki Stomatologicznej Viscardi w Tychach, która cieszy się wśród pacjentów bardzo dobrą opinią i do której chętnie przyjeżdżają też pacjenci z innych okolicznych miejscowości, także z Mikołowa, Pszczyny, a nawet z Katowic: W naszej klinice od zawsze dbamy o to, żeby zaoferować pacjentom najnowocześniejsze obecnie metody leczenia. Dokładamy również wszelkich starań, żeby wszystkie znajdujące się w klinice gabinety były doskonale wyposażone i żeby dawały nam możliwość przeprowadzenia kompleksowego leczenia zdiagnozowanych problemów.

Dbałość o prawidłowy przebieg leczenia

Ze względu na dużą konkurencję na rynku w prywatnych gabinetach stomatologicznych zawsze dba się o to, żeby pacjent wychodził z wizyty w pełni zadowolony i żeby miał poczucie, że udało mu się właściwie zadbać o stan swoich zębów. W takich placówkach to pacjent zawsze jest najważniejszy, ponieważ jeżeli chociaż przez chwilę da mu się odczuć, że nie ma się do niego cierpliwości, wtedy istnieje zbyt duże ryzyko, ze następnym razem zgłosi się na wizytę gdzieś indziej.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna