Osocze bogatopłytkowe – poznaj jego zalety

Zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego cieszą się ogromną popularnością w medycynie estetycznej. Terapię osoczem stosuje się jednak również coraz częściej w zabiegach stomatologicznych oraz ortopedycznych. Osocze bogato płytkowe jest naturalnym preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta. Zabiegi z jego użyciem są bezpieczne, ale pamiętajmy, że powinien je przeprowadzać lekarz, a nie personel gabinetów kosmetycznych.

W dermatologii oraz medycynie estetycznej stosuje się terapię osoczem bogatopłytkowym, aby poprawić kondycję skóry, ujędrnić ją i odmłodzić. Tego typu zabiegi zaleca się już osobom między 30 a 40 rokiem życia, u których zaczynają pojawiać się widoczne oznaki starzenia się skóry. Sprawdź, na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym. Jedną z klinik na Śląsku wykonującą zabieg jest Beautymedica – osocze bogatopłytkowe Katowice.

Osocze bogatopłytkowe – co to takiego?

Jest to naturalny preparat pozyskiwany z krwi obwodowej pacjenta. Pobraną z żyły krew poddaje się odwirowaniu i uzyskuje się krwinki oraz osocze bogatopłytkowe (PRP- platled rich plasma). Jest ono bogate w płytkowy czynnik wzrostu, czyli PDGF- plateled derived growth factor. Substancja ta jest odpowiedzialna za szybką regenerację oraz wzrost komórek.

Do uzyskanego surowca dodaje się odczynnik w postaci trombiny lub chlorku wapnia, a następnie wstrzykuje się preparat w wybraną tkankę- może to być skóra, mięśnie, ścięgna lub dziąsła.

Podobny wpis:  KURKUMA - wschodnia przyprawa do kuchni i nie tylko

Ryzyko powikłań po takim zabiegu jest bardzo niewielkie, ponieważ osocze pozyskane bezpośrednio z krwi pacjenta nie powoduje żadnych reakcji alergicznych.

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego.

Terapia odmładzająca skórę to wcale nie jedyne zastosowanie osocza bogatopłytkowego. Jest ono coraz częściej z powodzeniem wykorzystywane również w innych niż medycyna estetyczna dziedzinach.

  1. Osocze bogatopłytkowe w dermatologii.

Terapia osoczem najczęściej stosowana jest do walki ze zmarszczkami i utratą jędrności skóry w obrębie twarzy (czoło, policzki, okolice pod oczami) oraz szyi. Jest to również świetna metoda stosowana w przypadku łysienia, która przynosi bardzo dobre i trwałe rezultaty.

Zabieg z wykorzystanie osocza bogatopłytkowego jest doskonałą alternatywą dla botoksu, ponieważ ryzyko powikłań po nim jest znacznie mniejsze, uzyskany efekt estetyczne naturalniejszy i ładniejszy, a sam zabieg wystarczy powtórzyć zaledwie raz na rok, a nie jak w przypadku botoksu co 6 miesięcy.

  1. Osocze bogatopłytkowe w ortopedii.

Osocze to bardzo skuteczny preparat, którego ortopedzi używają w leczeniu różnego rodzaju urazów oraz kontuzji, jak przykładowo:

– łokieć tenisisty,

– naderwanie więzadeł,

– kontuzje mięśni,

– kontuzje ścięgien,

– zwyrodnienia stawów.

Podobny wpis:  Jakie witaminy przyjmować w ciąży?

Terapia osoczem przynosi bardzo dobre rezultaty, choć jest ona stosunkowo bolesna dla pacjenta. Po podaniu preparatu występuje silna reakcja bólowa, a kończyna z reguły musi być unieruchomiona jeszcze przez dwa tygodnie.

  1. Osocze bogato płytkowe w stomatologii.

Osocze jest również stosowane w nowoczesnych terapiach stomatologicznych takich jak przygotowanie zębodołu pod implantację, czy leczenie paradontozy.

Zastosowanie osocza przynosi dobre efekty i umożliwia stymulację wzrostu oraz szybsze gojenie się tkanek w trudno dostępnych miejscach jamy ustnej.

Przeciwwskazaniami do zabiegu z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest ciąża i okres karmienia piersią, ostre zakażenia wirusowe i choroby infekcyjne, nowotwory, sepsa, opryszczka, choroby krwi i naczyń krwionośnych oraz choroby wątroby. Pamiętajmy, że prawidłowe i bezpieczne wykonanie zabiegu z wykorzystaniem osocza gwarantuje wyłącznie skorzystanie z usług profesjonalnego gabinetu lekarskiego. Nie powinny go wykonywać kosmetyczki ani kosmetolodzy. W zależności od rodzaju zabiegu jego koszty wahają się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]

Podobne posty:

  • Dobry człowiek – kim jest i jak nim się stać?Dobry człowiek – kim jest i jak nim się stać? Kobiety mają to do siebie, że stale chcą być w czymś najlepsze. Pęd do sukcesu sprawia, że po drodze można pogubić wiele istotnych spraw dla własnego życia. Przy tym panie zapominają przy […]
  • Mity dotyczące tamponów i miesiączkiMity dotyczące tamponów i miesiączki Wokół używania tamponów narosło w internecie bardzo wiele mitów, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Są one jednak często przyczyną rozterek wśród młodych kobiet, które dopiero […]
  • Jak zacząć ćwiczyć w domu?Jak zacząć ćwiczyć w domu? Chcesz lepiej zadbać o sylwetkę, ale nie wiesz od czego zacząć swoją przygodę z ćwiczeniami? A może kiedyś już próbowałaś trenować, lecz za każdym razem szybko traciłaś zapał i się […]
  • Medytacja i kontemplacja na zachowanie spokoju i równowagiMedytacja i kontemplacja na zachowanie spokoju i równowagi W dzisiejszym świecie człowiek ma prawo czuć się przytłoczony. Mamy bardzo dużo obowiązków, a z telewizji i mediów społecznościowych bez przerwy dochodzą do nas przeróżne wiadomości. […]
  • 4 mity dotyczące antykoncepcji hormonalnej – wyjaśniamy4 mity dotyczące antykoncepcji hormonalnej – wyjaśniamy Od wynalezienia dwuskładnikowej antykoncepcji hormonalnej minęło już 50 lat, metoda stała się niezwykle popularna, ale... nadal wzbudza spore kontrowersje. Wszystko przez to, że wokół niej […]
  • Jak dopasować sukienkę do swojego typu figury?Jak dopasować sukienkę do swojego typu figury? Każdemu zależy na atrakcyjnym wyglądzie, który zwiększa poczucie pewności siebie. Nie od dziś wiadomo, że szczególnie mocno o swój wygląd dbają przedstawicielki płci pięknej. Z tego też […]
Podobny wpis:  Sok z brzozy - Właściwości, zastosowanie, dawkowanie