Najlepsze zabiegi na twarz dla potrzeb skóry

Najlepsze zabiegi na twarz dla potrzeb skóry

Najlepsze zabiegi na twarz. Czy można jednoznacznie udzielić odpowiedzi na to pytanie? Nie. Każda osoba i jej skóra mają inne wymagania. Dla jednej osoby zabieg złuszczający może okazać się pomocny dla innej zupełnie zbyteczny. Co wybrać, aby poprawić kondycję skóry twarzy?

Zabiegi na twarz proponowane przez gabinety kosmetologiczne i kliniki medycyny estetycznej

Zabiegi można podzielić w zależności od niedoskonałości skóry i wieku klientów. Jednak niezależnie od rodzaju skóry i wieku zabiegi, które sprawdzą się u każdego to zabiegi nawilżające i odżywiające skórę. Niezależnie czy jesteśmy posiadaczami skóry suchej, tłustej czy dojrzałej nawilżanie skóry to podstawa każdej pielęgnacji. Do grupy zabiegów nawilżających skórę należą min. mezoterapia igłowa, infuzja tlenowa czy mezoterapia bezigłowa. Dodatkowo w zależności od typu skóry można wprowadzać składniki aktywne poprawiające kondycję danej skóry.

Podobny wpis:  Olejki eteryczne - jak je stosować, by dobroczynna moc natury nie obróciła się przeciwko nam?

Zabiegami, które są popularne i wybiera je duża część klientów klinik medycyny estetycznej są zabiegi odmładzające. Do najpopularniejszych i zarazem najskuteczniejszych należą: toksyna botulinowa, nici PDO, nici liftingujące, stymulatory tkankowe, radiofrekwencja mikroigłowa, blefaroplastyka powiek oraz HIFU.

W przypadku osób, które stawiają na odmładzanie w naturalny sposób, doskonałym rozwiązaniem są masaże odmładzające twarzy takie jak: kobido oraz japoński lifting twarzy. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych zabiegów medycy estetycznej. Japoński lifting twarzy i kobido to intensywne masaże twarzy poprawiające napięcie skóry, wyostrzające kontur twarzy oraz spłycające zmarszczki i relaksujące mięśnie twarzy.

W przypadku cer trądzikowych skutecznymi zabiegami mogą okazać się zabiegi złuszczające: mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny oraz peelingi chemiczne, zabiegi laserowe. Jednak dobór zabiegu dostosowywany jest do leczenia dermatologicznego i występowania stanów zapalnych.

Podobny wpis:  Jak wybrać i jak stosować serum do twarzy?

Skutkiem trądziku są blizny na twarzy oraz przebarwienia. Skuteczne zabiegi na blizny na twarzy to mezoterapia igłowa krzemem organicznym, karboksyterapia oraz radiofrekwencja mikroigłowa. Na przebarwienia natomiast doskonale sprawdzają się peelingi chemiczne z kwasem azelainowym i retinolem oraz zabiegi laserowe.

Jakie są więc najlepsze zabiegi na twarz? To takie, które odpowiadają potrzebom naszej skóry.

 

Artykuł powstał w ramach płatnej współpracy z RosaMed Clinic.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna