Mezoterapia igłowa – sposób na pozbycie się niedoskonałości

Mezoterapia igłowa to świetny sposób na pozbycie się różnych niedoskonałości skóry. Polega na wprowadzeniu specjalnej mieszanki leków w obszar problemowy przy użyciu cienkiej igły. Do zabiegu wykorzystywane są preparaty, które mogą wywołać w komórkach syntezę tak ważnych substancji jak elastyna i kolagen. Z reguły stosuje się kwas hialuronowy i oparte na nim mieszanki. Procedura dosłownie zmusza organizm do mobilizacji rezerw wewnętrznych w odpowiedzi na bodźce (nakłucia). Kwas hialuronowy z kolei regeneruje i nawilża skórę oraz nasyca ją tlenem i ważnymi składnikami odżywczymi. Nic dziwnego, że lekarze i kosmetolodzy zalecają tę technikę, jako środek zapobiegawczy.

Jak działa mezoterapia igłowa – Gdańsk?

Skuteczność metody od dawna potwierdzają liczne testy i pozytywne opinie wielu osób, które poddały się tej procedurze. Mezoterapia igłowa to profilaktyka przecwistarzeniowa i przeciwzmarszczkowa i daje możliwość pozbycia się nieestetycznych kurzych łapek i zapobiegnie pojawianiu się nowych. Na szczęście zmarszczki znikają na długi czas. Jeśli ktoś martwi się obrzękami i siniakami pod oczami, może poddać się mezoterapii igłowej i cienie oraz worki pod oczami zostaną zlikwidowane. Brzydkie przebarwienia stopniowo się rozjaśniają, a ich rozmiar znacznie się zmniejsza. Fałdy skórne zostają dosłownie wygładzone pod wpływem substancji zawartych w koktajlach wstrzykniętych pod skórę. Kto może skorzystać z tej procedury? Każdy, kto nie ma przeciwwskazań a jego skóra wymaga rewitalizacji i usunięcia efektu zwiotczenia. Gdzie można wykonać bezpieczną mezoterapię igłową w Gdańsku?: http://www.impladent-estetyczna.eu.

Podobny wpis:  Podstawy makijażu: szminki, pomadki, błyszczyki

Jakie preparaty wykorzystywane są do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa wykonywana jest przy użyciu różnych leków, które nazywane są też koktajlami mezo. Są dobierane zgodnie z wiekiem danej osoby i napotkanymi problemami. W niektórych przypadkach stosowana jest monoterapia a najpopularniejszy jest kwas hialuronowy. Zabiegu wstrzyknięcia  dokonuje lekarz, który decyduje o wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego preparatu. Z jakich składników się składają? To przede wszystkim cenne dla skóry witaminy, mikroelementy, aminokwasy, wyciągi roślinne, krzemionka organiczna i oczywiście kwas hialuronowy. Jest bardzo ceniony nie tylko przez lekarzy i kosmetologów, ale także przez pacjentów, ponieważ zapewnia skórze skuteczne nawilżenie, natlenienie, dzięki czemu wygląda ona na dużo zdrowszą. Kwas hialuronowy doskonale radzi sobie z zadaniem niwelowania nie tylko drobnych, ale także dość głębokich zmarszczek. Jeżeli zostaną zastosowane peptydy to będzie można również uzyskać efekt nawilżenia a także napięcia skóry oraz stymulację aktywną produkcji kolagenu. Witaminy będące składnikiem preparatu do iniekcji zapewniają poprawę kolorytu skóry, skuteczne wygładzenie, zlikwidowanie drobnych zmarszczek.

Podobny wpis:  Henna pudrowa brwi - czy warto skorzystać z zabiegu henny?

Jakie efekty można uzyskać poddając się mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa poprawi metabolizm komórek skóry, przyczyni się do utworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz usprawnienia mikrokrążenia. Ten zabieg jest skuteczny w regeneracji skóry i co bardzo istotne blokuje tworzenie się wolnych rodników szkodliwych dla skóry. Po zabiegu można zauważyć ujędrnienie skóry, stanie się ona bardziej elastyczna i rozświetlona. Znienawidzone zmarszczki znikną, albo ulegną znacznemu spłyceniu, będzie można cieszyć się gładką skórą na twarzy.

Czy mezoterapia igłowa w Gdańsku jest bolesnym zabiegiem?

Nie trzeba obawiać się dolegliwości bólowych, to tylko wstrzykiwanie pod skórę preparatu. Lekarz używa cieniutkiej igły a wkłucia wykonuje najczęściej, co 0,5-1,5 cm. Czy będą ślady na skórze? Tak, ale to maleńkie punkciki, ewentualnie kratka, ale najdalej po 72 godzinach wszystko zniknie. Jeżeli ktoś źle znosi wkłucia, lekarz zastosuje znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Po zakończeniu etapu wprowadzania leków, wykonywany jest masaż twarzy, aby wszystkie substancje rozprowadziły się równomiernie. Jak długo utrzymują się składniki preparatów w skórze? Przez miesiąc będą aktywnie wspierały skórę w odbudowie.Trzeba tylko wyposażyć się w krem z filtrem UV, dbać o prawidłowe nawilżanie skóry i po zabiegu unikać bezpośredniego działania słońca na skórę.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna