Mezoterapia igłowa – sposób na pozbycie się niedoskonałości

Mezoterapia igłowa to świetny sposób na pozbycie się różnych niedoskonałości skóry. Polega na wprowadzeniu specjalnej mieszanki leków w obszar problemowy przy użyciu cienkiej igły. Do zabiegu wykorzystywane są preparaty, które mogą wywołać w komórkach syntezę tak ważnych substancji jak elastyna i kolagen. Z reguły stosuje się kwas hialuronowy i oparte na nim mieszanki. Procedura dosłownie zmusza organizm do mobilizacji rezerw wewnętrznych w odpowiedzi na bodźce (nakłucia). Kwas hialuronowy z kolei regeneruje i nawilża skórę oraz nasyca ją tlenem i ważnymi składnikami odżywczymi. Nic dziwnego, że lekarze i kosmetolodzy zalecają tę technikę, jako środek zapobiegawczy.

Jak działa mezoterapia igłowa – Gdańsk?

Skuteczność metody od dawna potwierdzają liczne testy i pozytywne opinie wielu osób, które poddały się tej procedurze. Mezoterapia igłowa to profilaktyka przecwistarzeniowa i przeciwzmarszczkowa i daje możliwość pozbycia się nieestetycznych kurzych łapek i zapobiegnie pojawianiu się nowych. Na szczęście zmarszczki znikają na długi czas. Jeśli ktoś martwi się obrzękami i siniakami pod oczami, może poddać się mezoterapii igłowej i cienie oraz worki pod oczami zostaną zlikwidowane. Brzydkie przebarwienia stopniowo się rozjaśniają, a ich rozmiar znacznie się zmniejsza. Fałdy skórne zostają dosłownie wygładzone pod wpływem substancji zawartych w koktajlach wstrzykniętych pod skórę. Kto może skorzystać z tej procedury? Każdy, kto nie ma przeciwwskazań a jego skóra wymaga rewitalizacji i usunięcia efektu zwiotczenia. Gdzie można wykonać bezpieczną mezoterapię igłową w Gdańsku?: http://www.impladent-estetyczna.eu.

Podobny wpis:  Podstawy makijażu: szminki, pomadki, błyszczyki

Jakie preparaty wykorzystywane są do mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa wykonywana jest przy użyciu różnych leków, które nazywane są też koktajlami mezo. Są dobierane zgodnie z wiekiem danej osoby i napotkanymi problemami. W niektórych przypadkach stosowana jest monoterapia a najpopularniejszy jest kwas hialuronowy. Zabiegu wstrzyknięcia  dokonuje lekarz, który decyduje o wprowadzeniu pod skórę odpowiedniego preparatu. Z jakich składników się składają? To przede wszystkim cenne dla skóry witaminy, mikroelementy, aminokwasy, wyciągi roślinne, krzemionka organiczna i oczywiście kwas hialuronowy. Jest bardzo ceniony nie tylko przez lekarzy i kosmetologów, ale także przez pacjentów, ponieważ zapewnia skórze skuteczne nawilżenie, natlenienie, dzięki czemu wygląda ona na dużo zdrowszą. Kwas hialuronowy doskonale radzi sobie z zadaniem niwelowania nie tylko drobnych, ale także dość głębokich zmarszczek. Jeżeli zostaną zastosowane peptydy to będzie można również uzyskać efekt nawilżenia a także napięcia skóry oraz stymulację aktywną produkcji kolagenu. Witaminy będące składnikiem preparatu do iniekcji zapewniają poprawę kolorytu skóry, skuteczne wygładzenie, zlikwidowanie drobnych zmarszczek.

Podobny wpis:  Pęknięty ząb. Co robić?

Jakie efekty można uzyskać poddając się mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa poprawi metabolizm komórek skóry, przyczyni się do utworzenia nowych naczyń krwionośnych oraz usprawnienia mikrokrążenia. Ten zabieg jest skuteczny w regeneracji skóry i co bardzo istotne blokuje tworzenie się wolnych rodników szkodliwych dla skóry. Po zabiegu można zauważyć ujędrnienie skóry, stanie się ona bardziej elastyczna i rozświetlona. Znienawidzone zmarszczki znikną, albo ulegną znacznemu spłyceniu, będzie można cieszyć się gładką skórą na twarzy.

Czy mezoterapia igłowa w Gdańsku jest bolesnym zabiegiem?

Nie trzeba obawiać się dolegliwości bólowych, to tylko wstrzykiwanie pod skórę preparatu. Lekarz używa cieniutkiej igły a wkłucia wykonuje najczęściej, co 0,5-1,5 cm. Czy będą ślady na skórze? Tak, ale to maleńkie punkciki, ewentualnie kratka, ale najdalej po 72 godzinach wszystko zniknie. Jeżeli ktoś źle znosi wkłucia, lekarz zastosuje znieczulenie miejscowe w postaci kremu. Po zakończeniu etapu wprowadzania leków, wykonywany jest masaż twarzy, aby wszystkie substancje rozprowadziły się równomiernie. Jak długo utrzymują się składniki preparatów w skórze? Przez miesiąc będą aktywnie wspierały skórę w odbudowie.Trzeba tylko wyposażyć się w krem z filtrem UV, dbać o prawidłowe nawilżanie skóry i po zabiegu unikać bezpośredniego działania słońca na skórę.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna