HIFU – 5 najczęściej zadawanych pytań.

Zabiegi HIFU należą do najczęściej wybieranych propozycji gabinetów kosmetycznych i medycyny estetycznej. Lawinowo przybywa nowych klientów, skuszonych pozytywną opinią bliskich i znajomych. Rośnie zainteresowanie, a wraz z nim rodzą się kolejne pytania.

Wybraliśmy 5 wśród nich, a o odpowiedź poprosiliśmy Panią Ewę Pomorską – właścicielkę sieci gabinetów HIFU Art Lady wykonującą zabiegi HIFU w Poznaniu, Bydgoszczy i Szczecinie.

Pytanie 1: Czy zabiegi HIFU są bezpieczne?

Aby przekonać się, że HIFU są zabiegami bezpiecznymi, należy zrozumieć, jak ta technologia działa. Zastosowanie wiązki fal ultradźwiękowych nie prowadzi do przerwania ciągłości skóry, nie wpływa również w żaden sposób na funkcjonowanie narządów i układów w ludzkim ciele. Specjalistyczna głowica emituje skoncentrowaną wiązkę fal, która skupia się punktowo na ściśle określonej głębokości, sprecyzowanej przez wykwalifikowany personel. Warto tu podkreślić ważną rolę stosowanego sprzętu, który na tę precyzje pozwala – im nowsza generacja, tym większa gwarancja pełnej kontroli nad przebiegiem zabiegu.

Podobny wpis:  Depilacja laserowa – jak przebiega?

Pytanie 2: Jak się przygotować do zabiegu HIFU?

Najważniejszym etapem przed zabiegiem jest konsultacja i wywiad medyczny. To wówczas wyklucza się ewentualne przeciwwskazania i wyznacza obszary zabiegowe. Tuż przed zabiegiem nie są konieczne szczególne przygotowania. Można przyjąć tabletkę przeciwbólową, należy również zmyć makijaż, jeśli zabieg będzie wykonany na obszarze zlokalizowanym w obrębie twarzy.

Pytanie 3: Czy zabiegi HIFU są bolesne?

Odczucia, związane z ekspozycją na fale ultradźwiękowe, opisywane są zazwyczaj jako ukłucie ciepła lub uszczypnięcie. Intensywność tego doznania może być różnie odbierana. Klienci wrażliwi na ból po przyjęciu dostępnej bez recepty tabletki przeciwbólowej odczuwają lekki dyskomfort, niemniej nie jest to ból, który można opisać jako szczególnie dotkliwy.

Podobny wpis:  Bezpieczne rozjaśnianie włosów w domu - Poznaj sposoby!

Pytanie 4: Ile zabiegów HIFU należy wykonać, aby uzyskać zadowalający efekt?

Skuteczność wielu zabiegów, oferowanych przez gabinety kosmetyczne, opiera się na seryjnej aplikacji w określonych przedziałach czasowych. Z HIFU jest zupełnie inaczej. Pełen efekt oddziaływania fal uzyskuje się po jednym zabiegu, co więcej, utrzymuje on się do dwóch lat. Pierwsze oznaki poprawiającej się kondycji skóry są widoczne tuż po wykonanym zabiegu, zaś pełne rezultaty pojawiają się w ciągu dwóch do trzech miesięcy.

Pytanie 5: Czy zabieg HIFU wymaga rekonwalescencji lub dni wolnych od pracy?

Zabiegi HIFU, jako metoda nieinwazyjna, nie stwarzają konieczności wprowadzania dużych zmian do codziennego harmonogramu. Przez dobę po zabiegu należy ograniczyć czynności, prowadzące do dużego wysiłku fizycznego, przez tydzień natomiast nie złuszczać skóry w miejscu ekspozycji na fale ultradźwiękowe. Zabiegi nie pozostawiają po sobie blizn, czy też odznaczających się śladów, więc klient może funkcjonować jak każdego innego dnia.

Oceń artykuł
[Suma: 2 Średnia: 5]
Informacja prawna