Depilacja laserowa – jak przebiega?

Depilacja laserowa to jedyna tak skuteczna i trwała metoda usuwania owłosienia, dlatego cieszy się coraz większym powodzeniem. Jednak nie wszyscy mogą poddać się temu zabiegowi. Sprawdź, czy jest to metoda dla Ciebie.

  1. Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?
  2. Depilacja laserowa – jak przebiegają kolejne zabiegi?

Jeszcze przed rezerwacją wizyty w salonie depilacji, warto poznać przeciwwskazania do zabiegu. Do pierwszej wizyty trzeba też odpowiednio się przygotować, aby zabieg został przeprowadzony bez komplikacji, w szybkim tempie i miłej atmosferze.

Jak przebiega zabieg depilacji laserowej?

O tym, jak przebiega zabieg depilacji laserowej, krąży wiele mitów. Sama procedura depilacji, w zależności od depilowanej partii ciała, trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. Pierwszą depilację poprzedza konsultacja, na której specjalista wykonuje próbę laserową. To konieczne, aby sprawdzić reakcję skóry na naświetlanie oraz odpowiednio dobrać parametry zabiegu. Próba przeprowadzana jest na niewielkim fragmencie skóry w okolicy depilowanej partii ciała. Zabieg może powodować pewien dyskomfort, którego odczuwanie jest zależne od wrażliwości na ból. Obecnie stosowane lasery są jednak wyposażone w technologie, mające na celu zmniejszenie nieprzyjemnych dolegliwości zarówno podczas zabiegu, jak i bezpośrednio po nim.

Podobny wpis:  Jakie są przyczyny powstawania łupieżu?

Depilacja laserowa – jak przebiegają kolejne zabiegi?

Ze względu na to, że wiązki lasera niszczą jedynie włosy w fazie anagenu (wzrostu), naświetlanie trzeba powtarzać co kilka tygodni. Efekty widać już jednak po pierwszym zabiegu – skuteczność oceniana jest na 40-60%, a z każdym zabiegiem rośnie. Częstotliwość i ilość spotkań ze specjalistą w gabinecie depilacji to kwestia indywidualna, określana za każdym razem przez osobę przeprowadzającą zabiegi. Szacuje się jednak, że ponad 90% skuteczność można osiągnąć już po nawet trzech zabiegach.

Wiele kontrowersji budzi bezpieczeństwo depilacji laserowej. Niesłusznie, ponieważ wiązka lasera wnika w skórę jedynie na głębokość około 2mm, dlatego nie wpływa na działanie narządów wewnętrznych. Co prawda po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zmiany skórne w postaci zaczerwienienia, przebarwień czy niewielkich strupków, jednak zwykle goją się one samoczynnie w zaledwie kilka dni. Chcąc zapewnić sobie pełne bezpieczeństwo i fachową obsługę, zabiegom depilacji laserowej warto poddawać się jedynie w renomowanych salonach, w których wykorzystywane są nowoczesne lasery, a całą procedurę przeprowadzają doświadczeni specjaliści.

Podobny wpis:  Jak dbać o przedłużane rzęsy?

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna