Chłodzące mazidła konopne z mentolem i eukaliptusem

Jednym z najbardziej w ostatnich latach docenianym składnikiem kosmetyków oraz różnego typu produktów leczniczych, m.in. kremów i mazideł przeciwzapalnych i przeciwbólowych, są konopie siewne. Na ich bazie wytwarza się m.in. szampony i odżywki do włosów, kremy do twarzy oraz balsamy do ciała i ust. W artykule dokładniej opisujemy, dlaczego zastosowanie konopi siewnych daje tak dobre rezultaty oraz jakie są korzyści ze stosowania znajdujących się w temacie artykułu chłodzących mazideł konopnych z dodatkiem mentolu i eukaliptusa.

Dlaczego konopie siewne są obecnie tak chętnie wykorzystywane w kosmetologii i farmakologii?

Konopie siewne należą do tej samej rodziny roślin co konopie indyjskie, w odróżnieniu od nich nie posiadają jednak żadnych właściwości psychoaktywnych, czyli m.in. THC. Są bardzo bezpieczne w stosowaniu i nie odurzają, ale jednocześnie tez posiadają wiele różnego rodzaju właściwości prozdrowotnych. Za nie jest odpowiedzialny obecny w konopiach siewnych kannabidiol, czyli CBD. Co bardzo ważne, produkty lecznicze i kosmetyki, które mają w swoim składzie konopie siewne są całkowicie naturalne i nie mają dodawanych żadnych chemicznych konserwantów oraz innego typu nienaturalnych składników.

Podobny wpis:  Jak szybko pozbyć się kaca - 5 sprawdzonych sposobów

Co dokładnie znajduje się w składzie mazideł i maści konopnych?

Najczęściej w składzie kosmetyków, kremów i innego typu mazideł oprócz oleju konopnego, w składzie znajdują się dodatki w postaci ekstraktów z kwiatów i ziół, olejków eterycznych czy oliwy z oliwek.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, farmaceuta z apteki internetowej Aptekawsieci.pl, w której ofercie znajduje się dużo różnego rodzaju preparatów leczniczych i kosmetyków na bazie konopi siewnych: Podstawowym składnikiem maści konopnych jest zawsze olej konopny. Jego stężenie jest jednak zależne od tego, do jakich celów przeznaczona ma być maść. Największą zaletą środków leczniczych i kosmetyków z kannabidiolem jest to, że charakteryzują się dużą zawartością witamin A, B, D I E oraz wysokim stężeniem kwasów Omega-3 i Omega-6. Poszczególne rodzaje maści na bazie oleju konopnego mogę być przeznaczone do różnych celów. W naszej aptece można kupić m.in. maści konopne na łuszczycę, maści konopne na trądzik, maści konopne na AZS, czyli atopowe zapalenie skóry, oraz maści konopne o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Jakie jest przeznaczenie maści konopnych z mentolem i eukaliptusem?

Skoro już wiemy, że nie każda maść konopna jest przeznaczona do takich samych celów, teraz postaramy się wyjaśnić, jakie jest zastosowanie będącej głównym tematem naszego artykułu z dodatkiem eukaliptusa i mentolu. Tego typu maść konopna ma działanie chłodzące, jest więc przeznaczona do stosowania w przypadku odczuwania dolegliwości bólowych mięśni i stawów.  Maści te są stosowane przede wszystkim przez osoby, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia, ale od czasu do czasu starają się zadbać o to, żeby zwiększyć poziom swojej aktywności fizycznej. W takich przypadkach często muszą się mierzyć z bólami mięśni i stawów, które uniemożliwiają lub poważnie utrudniają normalne poruszanie się.

Podobny wpis:  Jakie witaminy przyjmować w ciąży?

Doskonałym rozwiązaniem takich problemów będzie zastosowanie odpowiednich preparatów z konopi w formie mazideł z dodatkiem olejków eterycznych z eukaliptusa, mięty pieprzowej i kamfory. Ich działanie powoduje ochłodzenie i poprawę krążenia w tkance podskórnej. Oprócz tego mięta i eukaliptus odświeżają i relaksują obolałe miejsca, co sprawia, że maść ma też działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Oceń artykuł
[Suma: 1 Średnia: 5]
Informacja prawna